تیتر امروز

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

رهبر طالبان: خروج آخرین آمریکایی از افغانستان لحظه تاریخی بود

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان خروج آخرین سرباز آمریکایی از افغانستان پس از ۲۰ سال حضور نظامی واشنگتن در این کشور را "لحظه‌ای تاریخی" توصیف کرد.

کد خبر: ۱۰۶۹۲۱
۰۹:۲۲ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰

رهبر طالبان: خروج آخرین آمریکایی از افغانستان لحظه تاریخی بود

دیدارنیوز - نعیم در مصاحبه با الجزیره گفت: خروج آخرین سرباز آمریکایی از کشور ما "یک لحظه تاریخی برای ما و برای همه مردم" است.

نعیم افزود:‌ جنگ در افغانستان به پایان رسیده و حل مشکلات کشور نیازمند همبستگی ملی است.
سخنگوی طالبان در ادامه از جامعه بین المللی خواست که در همه زمینه‌ها از جمله اقتصاد ، بهداشت و آموزش به مردم افغانستان کمک کند.

این مقام طالبان منع خروج افراد از کشور را تکذیب کرد، اما گفت که روند خروج باید به صورت منظم انجام شود.
وی حضور مخالفان در افغانستان را امری طبیعی و مورد احترام دانست و تاکید کرد که به هیچ کس اجازه داده نمی‌شود جنگ را دوباره در افغانستان شعله ور کند.

الجزیره همچنین به نقل از قاری یوسف، از سخنگویان طالبان اعلام کرد: آخرین سرباز آمریکایی ساعت ۲۱ شب به وقت کابل افغانستان را ترک کرد و کشور ما استقلال کامل خود را به دست آورد.

انس حقانی، دیگر مسئول طالبان نیز در توییتی نوشت: "ما دوباره تاریخ را ساختیم. امشب اشغال ۲۰ ساله افغانستان توسط ایالات متحده و ناتو به پایان رسید. من بسیار خوشحالم زیرا پس از ۲۰ سال جهاد، فداکاری و سختی ، با افتخار شاهد این لحظات تاریخی هستم."

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر