تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

طالبان: رهبر ما در قندهار حضور دارد؛ به‌زودی در دید عموم ظاهر می‌شود

سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان اعلام کرد که رهبر این گروه در خاک افغانستان و در ولایت قندهار حضور دارد.

کد خبر: ۱۰۶۸۷۱
۱۵:۴۰ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

طالبان

دیدارنیوز - «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان اعلام کرد که «هبت‌الله آخوندزاده» رهبر این گروه در خاک افغانستان حضور دارد.

به گزارش «داون نیوز»، مجاهد گفت: او در قندهار حضور دارد، از همان ابتدا در آنجا زندگی می‌کرد. او به‌زودی در دید عموم ظاهر می‌شود.

آخوندزاده از سال ۲۰۱۶ رهبری طالبان را به‌عهده دارد، اما اطلاعات کمی درباره او وجود دارد و ارتباط علنی او با جهان بیرون تقریباً تنها به انتشار پیام‌های او به‌مناسبت اعیاد اسلامی محدود می‌شد.
«ذبیح‌الله مجاهد» بهمن ماه سال گذشته در گفتگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، کشته‌شدن «ملا هبت‌الله آخوندزاده» رهبر این گروه بر اثر انفجاری در شهر کویته پاکستان را تکذیب کرد و گفته بود: «رهبر ما در کویته زندگی نمی‌کند که این حادثه برای او رخ داده باشد».

برخی رسانه‌های افغانستان اعلام کرده بودند که رهبر طالبان به‌همراه چند نفر از اعضای ارشد این گروه در انفجاری در منطقه «چالو باوری» شهر کویته کشته شده است.

سخنگوی طالبان انتشار این اخبار را کار دشمنان این گروه دانسته و اضافه کرده بود: مخالفان طالبان هرگاه تحت فشار قرار می‌گیرند و یا احساس خطر می‌کنند به شایعات دامن می‌زنند تا اذهان مردم را مغشوش کنند.
هبت‌الله آخوندزاده متولد ۱۹۶۱ در ولایت قندهار و رهبر طالبان است و گفته می‌شود که وی از طایفه نورزایی و پشتون است.

ملاهبت‌الله پس از حمله آمریکا به خودروی ملا اختر محمد منصور رهبر سابق طالبان در سال ۲۰۱۶ میلادی رهبر جدید این گروه شد.

گفته می‌شود ملاهبت‌الله، تخصص در حدیث دارد و در دوران حکومت طالبان قاضی‌القضات بوده است همچنین صدور بسیاری از فتوا‌های این گروه را به‌عهده داشته است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: طالبان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر