تیتر امروز

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

دان شاپیرو، به میز ایران در وزارت خارجه آمریکا پیوست

سفیر سابق آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به تازگی به میز ایران در وزارت خارجه آمریکا پیوسته است.

کد خبر: ۱۰۶۷۹۶
۱۱:۰۱ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

دان شاپیرو، میز ایران در وزارت خارجه آمریکا

دیدارنیوز - دان شاپیرو سفیر سابق آمریکا در سرزمین‌های اشغالی به عنوان مشاور ارشد، به میز ایران در وزارت خارجه آمریکا پیوست.
 
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با اعلام این خبر گفت که شاپیرو روابط شخصی با تعداد زیادی از مقام‌های صهیونیستی از جمله «نفتالی بنت» نخست وزیر داشته و می‌تواند نقش کلیدی در هرگونه مذاکرات داشته باشد. قرار است که وی نقش هماهنگ کننده با رژیم صهیونیستی درباره جنبه‌های منطقه‌ای موضوع ایران داشته باشد.

بر اساس اطلاعاتی که مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به آکسیوس داده، شاپیرو از هفته پیش کار خود را به عنوان مشاور ارشد تمام وقت برای «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران آغاز کرده است.

شاپیرو پیش از دیدار بنت با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن بوده و در موضوعات متعدد به ارائه مشاوره به وزارت خارجه پرداخته است اگر چه وی با نمایندگان هئیت اسرائیلی دیداری نداشته است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت که شاپیرو نیمی از زمان خود را در واشنگتن و نیم دیگر را در فلسطین اشغالی به سر خواهد بود و یکی از مهمترین ماموریت‌های وی تعامل با دفتر نخست وزیر، و وزیر خارجه و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای افزایش هماهنگی بوده تا امکان ایجاد گفت‌وگوهای تنگاتنگ درباره ایران فراهم شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر