تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

دلایل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی

قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی به افزایش ۶۰ درصدی قیمت رب گوجه فرنگی اشاره کرد و افزایش قیمت مواد مصرفی کاهش کیفیت گوجه فرنگی، کم آبی و گرما را از عوامل افزایش هزینه تولید رب گوجه فرنگی دانست.

کد خبر: ۱۰۶۶۹۶
۱۳:۳۷ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰

افزایش قیمت رب گوجه فرنگی

دیدارنیوز ـ بررسی قیمت رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی نشان می‌دهد که قیمت این محصول خوراکی برای مصرف کننده طی ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته و قیمت مصرف کننده این محصول خوراکی در برند‌های مختلف و در قوطی‌های ۸۰۰ گرمی بین ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲۵ هزار تومان است.

قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: قیمت رب گوجه فرنگی از ابتدای سال تاکنون افزایش قیمت قابل توجهی داشته است بطوری که مقایسه قیمت‌های فعلی رب گوجه فرنگی با ۱۵ فروردین ماه امسال نشان می‌دهد که قیمت این محصول در برند‌های مختلف بین ۵۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی در مورد دلایل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی، اظهار داشت: به دلیل کاهش بارندگی، کیفیت گوجه فرنگی پایین آمده بطوری که پیش از این از هر ۴ کیلو گوجه فرنگی ۸۰۰ گرم رب گوجه فرنگی بدست می‌آمد، اما با توجه به کاهش بارندگی ها، کیفیت گوجه کم شده و از هر ۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تا ۴ کیلو و ۸۰۰ گرم گوجه فرنگی، ۸۰۰ گرم رب گوجه تولید می‌شود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش قیمت قوطی خالی رب گوجه فرنگی و درب آن اظهار داشت: قیمت قوطی خالی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی از ۲۷۰۰ تومان با ۳۵ درصد افزایش به ۳۶۰۰ تومان رسیده و درب قوطی رب ۸۰۰ گرمی از ۸۰۰ تومان با ۶۰ درصد افزایش به ۱۳۰۰ تومان رسیده است.

وی همچنین به افزایش قیمت کارتن و نایلون اشاره کرد و گفت: قیمت کارتن مصرفی (کفی) برای بسته بندی قوطی‌های رب گوجه فرنگی از ۱۵۰۰ تومان به ۳۸۰۰ تومان رسیده و هر کیلو نایلون جهت بسته بندی قوطی‌های رب از ۲۸ هزار تومان با ۴۵ درصد افزایش به ۴۰ تومان رسیده است.

حسنی بیان داشت: بنابراین عوامل مختلف از جمله گرما و کم آبی بر افت تولید گوجه، افزایش قیمت مواد مصرفی، افزایش قیمت بذر و همچنین افزایش مزد کارگر، باعث افزایش ۶۰ درصدی رب گوجه فرنگی شده است.

وی یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر افزایش قیمت رب گوجه فرنگی را صادرات عنوان کرد و افزود: با توجه به کسب سود بیشتر، تولید کنندگان تمایل بیشتری نسبت به صادرات این کالای خوراکی دارند.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی از ابتدای سال تاکنون، گفت: به عنوان مثال قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نیمه اول فروردین امسال به ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در حال حاضر افزایش یافته است.

منبع: فارس
برچسب ها: قیمت میوه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر