تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

کارکنان دیپلماتیک آمریکا در افغانستان در سه‌شنبه از افغانستان می‌روند

گزارش‌ها حاکی از آن است، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تا سه نشبه سوم اوت تمام کارکنان دیپلماتیک این کشور از افغانستان را خارج کند.

کد خبر: ۱۰۶۶۷۴
۱۱:۵۹ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰

کارکنان دیپلماتیک آمریکا

دیدارنیوز - یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا امروز (یکشنبه) به روزنامه واشنگتن پست گفت: ما در حال تدوین برنامه‌های دقیق برای چگونگی ادامه پشتیبانی کنسولی و تسهیل عزیمت برای کسانی هستیم که مایل به ترک افغانستان پس از ۳۱ اوت هستند.

به گفته مقامهای آمریکایی، دولت ایالات متحده در حال بررسی گزینه‌های مختلف در خصوص تعامل دیپلماتیک آمریکا در افغانستان، به دنبال تسلط طالبان بر کابل در ۱۵ اوت است.

براساس گزارش واشنگتن پست، دولت بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هیچ تصمیم نهایی در مورد حضور دیپلماتیک آینده آمریکا در افغانستان و یا اینکه واشنگتن دولت طالبان را به رسمیت می‌شناسد یا خیر، اتخاذ نکرده است.

روز شنبه یکی از سخنگوهای کاخ سفید گفت، آمریکا و نیروهای ائتلاف ظرف ۱۲ ساعت گذشته حدود ۲۰۰۰ تن را از کابل خارج کرده اند. از ۱۴ اوت، مجموعا ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ تن تخلیه شده اند و از پایان ژوئیه، آمریکا به تخلیه ۱۱۹ هزار تن از افغانستان کمک کرده است.

نیروهای خارجی برای تکمیل روند تخلیه تا ۳۱ اوت تحت فشار هستند و طالبان به آنها هشدار داده است که با توجه به حملات انتحاری پنجشنبه گذشته در فرودگاه کابل، این ضرب‌الاجل را تمدید نکنند. همزمان طالبان گفته است که به غیرنظامیان اجازه میدهد بعد از ۳۱ اوت هم از کابل خارج شوند.

براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، مساله فرودگاه کابل و فعالیت آن بعد از ضرب‌الاجل خروج در ۳۱ اوت روز دوشنبه مورد رایزنی مقامهای ترکیه، قطر و گروه هفت قرار میگیرد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر