تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

کارکنان دیپلماتیک آمریکا در افغانستان در سه‌شنبه از افغانستان می‌روند

گزارش‌ها حاکی از آن است، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تا سه نشبه سوم اوت تمام کارکنان دیپلماتیک این کشور از افغانستان را خارج کند.

کد خبر: ۱۰۶۶۷۴
۱۱:۵۹ - ۰۷ شهريور ۱۴۰۰

کارکنان دیپلماتیک آمریکا

دیدارنیوز - یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا امروز (یکشنبه) به روزنامه واشنگتن پست گفت: ما در حال تدوین برنامه‌های دقیق برای چگونگی ادامه پشتیبانی کنسولی و تسهیل عزیمت برای کسانی هستیم که مایل به ترک افغانستان پس از ۳۱ اوت هستند.

به گفته مقامهای آمریکایی، دولت ایالات متحده در حال بررسی گزینه‌های مختلف در خصوص تعامل دیپلماتیک آمریکا در افغانستان، به دنبال تسلط طالبان بر کابل در ۱۵ اوت است.

براساس گزارش واشنگتن پست، دولت بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هیچ تصمیم نهایی در مورد حضور دیپلماتیک آینده آمریکا در افغانستان و یا اینکه واشنگتن دولت طالبان را به رسمیت می‌شناسد یا خیر، اتخاذ نکرده است.

روز شنبه یکی از سخنگوهای کاخ سفید گفت، آمریکا و نیروهای ائتلاف ظرف ۱۲ ساعت گذشته حدود ۲۰۰۰ تن را از کابل خارج کرده اند. از ۱۴ اوت، مجموعا ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ تن تخلیه شده اند و از پایان ژوئیه، آمریکا به تخلیه ۱۱۹ هزار تن از افغانستان کمک کرده است.

نیروهای خارجی برای تکمیل روند تخلیه تا ۳۱ اوت تحت فشار هستند و طالبان به آنها هشدار داده است که با توجه به حملات انتحاری پنجشنبه گذشته در فرودگاه کابل، این ضرب‌الاجل را تمدید نکنند. همزمان طالبان گفته است که به غیرنظامیان اجازه میدهد بعد از ۳۱ اوت هم از کابل خارج شوند.

براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، مساله فرودگاه کابل و فعالیت آن بعد از ضرب‌الاجل خروج در ۳۱ اوت روز دوشنبه مورد رایزنی مقامهای ترکیه، قطر و گروه هفت قرار میگیرد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر