تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین

حضور زنان در دولت دوازدهم افزایش داشت

صدیقه ربیعی، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین از افزایش 80 درصدی انتصاب مدیران دولتی زن استانداری، فرمانداری و بخشداری قزوین از سال۹۶ تاکنون خبر داد.

کد خبر: ۱۰۶۲۸۹
۱۶:۰۱ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

حضور زنان در دولت دوازدهم

دیدارنیوز ـ صدیقه ربیعی، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: انتصاب مدیران دولتی زن استانداری، فرمانداری و بخشداری قزوین از سال۹۶ تاکنون به میزان ۸۰درصد افزایش داشته است.

او با اعلام این خبر گفت: انتصاب مدیران دولتی زن استانداری، فرمانداری و بخشداری قزوین از سال۹۶ تاکنون به میزان ۸۰درصد افزایش داشته است.

ربیعی افزود: تعداد مدیران زن از ۱۰مورد تصدی پست در سال۹۶ به ۱۸پست مدیریتی در سال جاری افزایش یافته که همگی آن‌ها در استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها مشغول به کار هستند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین اضافه کرد: مدیران عالی ۲۰درصد، میانی ۱۳.۱درصد و پایه ۱۳.۶درصد در این مدت رشد داشته اند که نشان می‌دهد انتخاب زنان به عنوان مدیران و کارمندان کارآزموده یک اولویت مهم در دستگاه‌ها شمرده می‌شود.

ربیعی تصریح کرد: افزایش انتصاب مدیران زن باعث شده تا استان قزوین رتبه ششم کشوری را در کارنامه انتصاب مدیران زن استانداری‌ها کسب کنند.

این مسئول با بیان اینکه استفاده از ظرفیت زنان در جایگاه‌های تصمیم گیری و مدیریت باید به عنوان یک اصل مهم تداوم داشته باشد؛ گفت: زنان با دربرگیری نیمی از جمعیت کشور می‌توانند در سطوح مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نقش آفرینی کرده و رضایتمندی جامعه هدف را برطرف سازند.

‌او خاطرنشان کرد: استفاده از زنان در جایگاه‌های شغلی علاوه بر اینکه باعث افزایش عدالت جنسیتی می‌شود، شرایطی را فراهم می‌کند که مطالبات جامعه زنان از مدیران و مسؤولان به شکل بهتری پاسخ داده شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین یادآور شد: انتصاب مدیران در کلیه سطوح فارغ از جنسیت و براساس توانمندی و شایستگی منجر می‌شود فرصت‌های خدمت و مدیریت در اختیار افراد شایسته قرار گرفته و شایسته سالاری به معنای واقعی در سیستم اداری محقق شود.

برچسب ها: زنان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر