تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

اعضای تیم روباتیک دخترانه افغانستان به مکزیک رفتند

پنج عضو یک تیم روباتیک دخترانه افغانستان عصر سه شنبه وارد مکزیک شدند. آن‌ها پس از سقوط کابل به دست طالبان از افغانستان گریخته اند.

کد خبر: ۱۰۶۲۷۳
۱۴:۴۰ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

اعضای تیم روباتیک دخترانه افغانستان به مکزیک رفتند

دیدارنیوز ـ به گزارش رویترز، مارتا دلگادو، معاون وزیر امور خارجه مکزیک هنگام استقبال از آن‌ها در جریان یک کنفرانس خبری در فرودگاه بین المللی مکزیکو سیتی، گفت: "ما گرمترین استقبال شما را از مکزیک انجام می‌دهیم. "

این تیم که از دختران ۱۴ ساله تشکیل شده است، به دلیل کسب جوایز بین المللی برای ربات‌های خود اعلام شده است و در ماه مارس کار خود را بر روی یک دستگاه تنفسی با هزینه کم آغاز کردند، زیرا همه گیری کرونا به کشورهای جنگ زده آسیب رسانده است.

طالبان که قبلاً دختران را از تحصیل در مدارس و زنان در زمان حکومت در افغانستان در اواخر دهه ۱۹۹۰ منع کرده بود، وعده داده است که حقوق زنان و تحصیل دختران را در اولویت قرار دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر