تیتر امروز

تنش در روابط ایران و جمهوری آذربایجان؛ ناهماهنگی ساده یا توطئه پیچیده؟
گفتگو با محسن پاک آئین سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان

تنش در روابط ایران و جمهوری آذربایجان؛ ناهماهنگی ساده یا توطئه پیچیده؟

روابط ایران و جمهوری آذربایجان چند روزی است که تنش‌بار شده است. دستگیری کامیونداران ایرانی و اظهارات رئیس جمهوری آذربایجان واکنش‌هایی را در ایران برانگیخته است. اما ماجرا چیست؟

لیست اموال و دارایی های مخبر و اعضاء درجه یک خانواده

علیرغم آنکه مجلس انقلابی هنوز شفاف رای نمی دهد و قانون شفافیت آرا را نیز تصویب نکرده است ، امیدواری در رای دهندگان به مجلس انقلابی و دولت سیزدهم وجود دارد .

کد خبر: ۱۰۶۲۵۹
۱۳:۵۲ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

لیست اموال و دارایی های مخبر و اعضاء درجه یک خانواده

دیدارنیوز - علیرغم آنکه مجلس انقلابی هنوز شفاف رای نمی دهد و قانون شفافیت آرا را نیز تصویب نکرده است ، امیدواری در رای دهندگان به مجلس انقلابی و دولت سیزدهم وجود دارد .

مردم امیدوارند که اعضای کابینه ، قبل از جلوس بر صندلی های خود و صدور امر و نهی های قاطعانه ، لیست اموال و دارایی های خود و خانواده را در سایت مربوطه قوه قضاییه ثبت و به جهت جلوگیری از هر گونه شائبه و شایعه و نگران شدن مردم در هجمه های رسانه ای ، داوطلبانه لیست اموال و دارایی های خود را به اطلاع مردمی که خود را خدمتگزارانشان معرفی میکنند برسانند.

به شما نوید میدهیم که به محض اعلام دارایی های اعضای کابینه ، لیست و اطلاعات اعلامی را منتشر و در اختیار شما مردم شریف ایران بگذاریم.

بدیهی است هر کجای ایران و جهان اموالی پیدا شد که در لیست اعلامی نباشد ، و خدای نکرده متعلق به مسئولین عالی رتبه باشد، می توانید گزارش و امیدواریم درصدی نیز به عنوان حق کشف و نظارت مردمی به کاشف اموال پرداخت شود.
بر اساس قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران شخصیت‌هایی که در ادامه عناوین مسئولیت آنها ذکر شده است، موظفند صورت دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را در ابتدا و انتهای دوره مسئولیت به رئیس قوه قضائیه گزارش دهند:

۱- رهبری
۲- رئیس‌جمهوری
۳- معاونان رئیس‌جمهوری
۴- وزیران

همچنین مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران شخصیت‌هایی که در ادامه عناوین مسئولیت آنها ذکر شده است، موظفند صورت دارایی خود، همسر و فرزندان‌تحت تکفل خود را قبل و بعد از هر دوره خدمتی به رئیس قوه قضائیه اعلام کنند:

۵- نمایندگان مجلس خبرگان رهبری
۶- اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام
۷- مقامات منصوب از سوی رهبری
۸- اعضای شورای نگهبان
۹- نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونان رئیس مجلس و مدیران کل مجلس
۱۰- معاونان رئیس قوه قضائیه و رؤسای سازمان‌ها و دستگاه‌های وابسته به این قوه و معاونان و مدیران کل آنان
۱۱- دادستان کل کشور، رئیس دیوان عالی کشور و رئیس دیوان عدالت اداری و رؤسای کل دادگستری استان‌ها و معاونان همه آنها و سایر دارندگان پایه قضائی
۱۲- مشاوران سران سه قوه
۱۳- رؤسای دفاتر سران سه قوه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری
۱۴- دستیار ارشد رئیس جمهوری، معاونان وزرا، مدیران کل و همترازان آنها
۱۵- دبیران شورای عالی امنیت ملی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیئت دولت، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی
۱۶- رئیس و دادستان دیوان محاسبات کشور، معاونان آنان و اعضای هیئت مستشاری
۱۷- رئیس، قائم مقام، معاونان و دبیرکل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
۱۸- رؤسا و معاونان سازمان‌ها و مؤسسات دولتی، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و مدیران کل آنها
۱۹- فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح از درجه سرتیپ تمام و بالاتر و همترازان آنها و رؤسای کلانتری‌ها
۲۰- مدیران عامل، اعضای هیأت مدیره بیمه‌ها، بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری دولتی و شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به آنها، رؤسای مناطق و رؤسای شعب ارزی و ویژه و سرپرست‌های مناطق
۲۱- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان وی، رؤسای بورس‌های تخصصی، مناطق و فرابورس
۲۲- رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی
۲۳- استانداران و معاونان آنان، فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای شهر تمام شهرها و شهرداران مناطق کلان شهرها و معاونان آنها
۲۴- سفرا و کارداران، سرکنسول‌ها و مسئولان حفاظت منافع و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور
۲۵- نمایندگان دولت در مجامع عمومی، هیئت مدیره، هیئت امنا و مدیرعامل شرکت‌ها و مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت و نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی
۲۶- اعضای هیءت مدیره و مدیرعامل و بازرسان مناطق ویژه و مناطق آزاد تجاری و معاونان آنان
۲۷- رئیس کل گمرک و معاونان وی و مدیران کل گمرک و رؤسای گمرکات کشور
۲۸- رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، معاونان، مدیران کل و سرممیزین

این مقامات، مسئولان و کارگزاران باید صورت دارایی خود، همسر و فرزندان تحت تکفل‌شان را که شامل کلیه اموال غیرمنقول و حقوق دارای ارزش مالی، مطالبات و دیون، سرمایه گذاری و اوراق بهادار، موجودی حساب‌های مختلف در بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری و نظایر آنها و هرگونه منبع درآمدی مستمر است، از طریق روش‌های اعلام شده، به اطلاع قوه قضائیه برسانند.

بر اساس آئین نامه مصوب قوه قضائیه، فهرست دارایی مقامات مسئول و سمت‌ها و مشخصات افراد مشمول و اسناد و اطلاعات مربوط به آنکه به قوه قضائیه ارائه می‌شود، محرمانه بوده و افشای آن ممنوع است اما مقامات مسئول می‌توانند شخصاً اطلاعات خود را افشا کنند. همچنین رئیس قوه قضائیه می‌تواند نتیجه رسیدگی به دارایی رهبری، رئیس‌جمهوری، معاونان رئیس‌جمهوری، وزیران و همسر و فرزندان آنان را منتشر کند.

منبع: ایران 361
برچسب ها: محمد مخبر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر