تیتر امروز

شروط مقام آمریکایی برای ایران در موضوع برجام

یک دیپلمات که نامش اعلام نشده است، با تاکید دوباره بر آمادگی دولت بایدن برای بازگشت به مذاکرات وین گفته است رویدادهایی مثل حوادث اخیر افغانستان «هیچ تاثیری بر دیدگاه» آمریکا در زمینه مذاکرات مربوط به احیای برجام نگذاشته است.

کد خبر: ۱۰۶۲۲۳
۱۱:۰۹ - ۰۳ شهريور ۱۴۰۰

شروط مقام آمریکایی

دیدارنیوز - یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه تاکید کرد که اگر ایران در جریان مذاکرات احیای برجام «امتیازات بیشتری تقاضا کند یا امتیازات کمتری بدهد»، مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد.

این دیپلمات که نامش اعلام نشده است، با تاکید دوباره بر آمادگی دولت بایدن برای بازگشت به مذاکرات وین گفته است رویدادهایی مثل حوادث اخیر افغانستان «هیچ تاثیری بر دیدگاه» آمریکا در زمینه مذاکرات مربوط به احیای برجام نگذاشته است.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز گذشته با تاکید بر این که «زمان به نفع برجام نیست»، دولت آمریکا و کشورهای اروپایی را متهم به نقض تعهدات خود کرده بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اما گفته است دولت بایدن این مذاکرات را به نفع امنیت ملی آمریکا می‌داند و در جریان مذاکرات «صادقانه و ثابت‌قدم» بوده و پیگیر «دیپلماسی معنادار» و «طیف وسیعی از نگرانی‌های» خویش است.

ایران و کشورهای عضو برجام تاکنون شش دور مذاکرات مربوط به احیای برجام که شامل رفع تحریم‌های آمریکا و بازگشت ایران به تعهدات برجامی خویش است را برگزار کرده‌اند ولی به توافق نهایی نرسیده‌اند. نمایندگان دولت آمریکا نیز در این مذاکرات به صورت غیرمستقیم حضور دارند.

مذاکرات احیای برجام از اواخر خرداد متوقف شده است.

منبع: انتخاب
برچسب ها: برجام
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر