تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

مرگ و میر افراد واکسینه‌شده کمتر از یک درصد است

سید محمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: میزان مرگ و میر در افراد واکسینه‌شده کمتر از یک درصد است.

کد خبر: ۱۰۶۱۶۲
۱۷:۱۳ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

میزان مرگ و میر افراد واکسینه‌شده

دیدارنیوز ـ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: بر اساس تحقیق انجام‌شده روی ۵۰۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا، میزان مرگ و میر در افراد واکسینه شده کمتر از یک درصد است.

او افزود: بر اساس این پژوهش، این یک درصد جمعیت فوت‌شده در جمعیت واکسینه‌شده، افراد کهنسال یا مبتلا به بیماری زمینه‌ای بودند.

جمالیان ادامه داد: پوشش واکسیناسیون کرونا در استان مرکزی باعث کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر شده است و در این راستا نیاز است طبق برنامه واکسیناسیون مشمولان برای زدن واکسن اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار کرد: به‌رغم اینکه انتظار دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از سرعت واکسیناسیون و تعداد دوز تزریقی بیش از این مقدار است، اما وضعیت تزریق در استان رضایت‌بخش است.

او گفت: تزریق ۸ تا ۱۰ هزار دوز یادآوری اکنون در استان در حال انجام است و در صورت دسترسی به تعداد واکسن مورد نیاز این امکان وجود دارد که همزمان با آن ۶ هزار دوز واکسن نوبت اول نیز تزریق شود که به دلیل محدودیت واکسن تزریق دوز اول بسیار کم شده و در این راستا وزارت بهداشت قول تأمین هرچه سریع‌تر آن را داده است.

جمالیان بیان کرد: به شرط ورود به موقع واکسن تا آبان سال جاری تمامی افراد بالای ۳۰ سال واکسینه خواهند شد و زیرساخت‌های مورد نیاز برای تزریق روزانه ۱۵ هزار دوز واکسن در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی به جز شهرستان‌های ساوه و خمین وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در پایان گفت: تاکنون در استان مرکزی گزارشی مبنی بر اینکه به دنبال تزریق واکسن کرونا عارضه جدی منجر به مرگ ایجاد شود، ثبت نشده و انتشار این خبر در فضای مجازی و شبکه‌های نامعتبر کذب و دروغ است.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر