تیتر امروز

اسرائیل از حماس درخواست مذاکره مستقیم کرد

وزیر همکاری بین‌المللی رژیم صهیونیستی و رئیس سابق شورای امنیت داخلی این رژیم خواستار گفتگوی مستقیم با جنبش حماس شدند.

کد خبر: ۱۰۶۱۱۶
۱۴:۳۸ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

اسرائیل از حماس

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری سما فلسطین، عیساوی فریج، وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی از حزب مرتز امروز (سه‌شنبه) در مصاحبه‌ای با رادیو اسرائیل اظهار کرد: گزینه جنگ و ورود به عملیاتی نظامی با حماس در نوار غزه باید آخرین راه‌حل باشد.

وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ما باید شجاعانه به خارج از صندوق ها (آرای انتخاباتی) بیندیشیم و چگونگی حل مسایل را بررسی کنیم.

او افزود: ما نیاز داریم با حماس مستقیما گفتگو کنیم و باید بفهمیم چگونه فشار فعلی در غزه را بکاهیم.

گیورا ایلاند، رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با رادیوی ارتش اسرائیل گفت: چرا در مرزهای شمالی آرامش نسبی وجود دارد؟ چون بر عکس غزه، کشور لبنان برخوردار از زیرساخت‌ها است و موارد زیادی در این کشور وجود دارند که در جنگ تخریب خواهند شد اما "رهبری غزه چیز زیادی برای از دست دادن و نابود شدن ندارد."

رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: غزه تمامی عناصر کشور مستقل را دارد، آنها صرفا نه به دلیل نهاد نظامی و یا برخی ملاحظات نظامی بلکه به دلیل برخی اصطلاحات که می‌گویند "غزه یک سازمان تروریستی است و با آنها گفتگو نمی‌کنیم"، راه را بستند در حالی که این نادرست است، "کشورهای" همسایه با یکدیگر گفتگو می‌کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: حماس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر