تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.
زالی درخواست کرد

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در تولید و واردات واکسن کرونا

دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از بانک‌ها دعوت کرد تا در تولید واکسن داخلی کرونا و واردات آن سرمایه‌گذاری کنند.

کد خبر: ۱۰۶۰۸۰
۱۲:۲۸ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در تهیه واکسن کرونا

دیدارنیوز ـ دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: برخی از پلی فروم‌های داخلی تولید واکسن کرونا دارای دانش فنی خوبی هستند، اما زیرساخت‌های آنان نیاز به تقویت یا سرمایه گذاری دارد. به نظر می‌رسد که بانک‌ها می‌توانند در این موضوع وارد شوند.

او افزود: این مجموعه‌ها جزو واکسن‌سازان خوشنام کشور هستند و بانک‌ها می‌توانند در این حوزه هم وارد شوند تا تولیدکنندگان داخلی با کمترین نگرانی به دنبال تولید انبوه واکسن کرونا باشند.

زالی ادامه داد: برخی از بانک‌ها در واردات دارو‌ها و تجهیزات پزشکی کمک شایانی به کشور کردند و می‌توانند در زمینه واردات واکسن کرونا هم مداخله کنند.

وی افزود: در جلسه ستاد ملی مصوب شد دستگاه‌هایی که توان واردات واکسن را دارند، می‌توانند به این حوزه ورود پیدا کنند؛ لذا سیستم بانکی هم می‌تواند ورود کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه سیستم بانکی می‌تواند در انجام تست‌های رایگان تشخیص بیماری کرونا مشارکت جدی تری کند، گفت: در حال حاضر تعدادی از بانک‌ها در این زمینه مشارکت دارند و تعدادی از تست‌های رایگان را در اختیار شبکه‌های بهداشتی قرار دادند که این روند می‌تواند شتاب بگیرد.

وی، بهترین مدل برای کاهش ازدحام در بانک‌ها را ایجاد فرهنگ بانکداری الکترونیک اعلام کرد و گفت: ما به ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد می‌کنیم که پخش پکیج ها، تیزر‌ها و هر نوع تبلیغات و آموزش را با حداقل تعرفه در دستور کار صدا و سیما قرار گیرد تا فرهنگ بانکداری الکترونیک در جامعه نهادینه شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: واکسن کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر