تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

کاهش موارد ابتلا شدید به کرونا با شست وشو بینی و حلق!

مطالعات جدید نشان می‌دهد که شست وشو بینی و حلق با آب نمک تا ۱۹ برابر بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

کد خبر: ۱۰۶۰۳۴
۰۹:۰۲ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

تاثیر شست وشو بینی و حلقبر کرونا

دیدارنیوز ـ با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، دانشمندان و پزشکان در تلاش هستند تا در زمینه‌های مختلف پزشکی از تخصص خود استفاده کنند. از کشف موارد ایمونولوژیکی گرفته تا مقایسه اثر ماسک‌ها با مواد اولیه مختلف!

یکی از سرنخ‌های اولیه درمان این بیماری همه گیر توسط Sungnak و همکاران است که نشان می‌دهد، سلول‌های اپیتلیوم بینی محل اصلی ورود بیماری به بدن است.

دانشمندان در این باره دریافتند شست وشوی بینی و حلق دو بار در روز در ۲۴ ساعت ابتدایی مثبت شدن تست کرونا می‌تواند تا ۱۹ برابر بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا را کاهش دهد. شست وشوی بینی با اسپری «سالین»، یک مداخله ضد میکروبی و خانگی مبتنی بر شواهد در گوش و حلق و بینی است. در مناطقی مانند ویتنام و لائوس که مرگ و میر ناشی از COVID در آن‌ها کمترین میزان است، ۸۰ درصد شست وشوی بینی با «سالین» را انجام می‌دهند. این آزمایش روی بیماران ۵۵ ساله یا بالاتر که نتیجه تست PCR آن‌ها مثبت بود انجام شده است.

در این مطالعه متخصصان بهبود علایم مبتلایان را با توجه به استراحت در منزل و استفاده منظم از اسپری سالین بررسی کردند. با توجه به تحقیقات انجام شده روی فعالیت ویروس کشی «پوویدون ید» و تأثیر آن بر ورود سلول‌های ویروسی، استفاده از محلول سالین ۲۴۰ سی سی و دو بار در روز برای شست وشوی بینی تا ۱۴ روز هم مورد بررسی قرار گرفت. البته محققان معتقدند هنوز تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا افزودن «پویدون ید» به محلول «سالین»، باعث کاهش عوارض و مرگ و میر ناشی از عفونت SARS-CoV-۲ می‌شود یا خیر؟

نکته:

۱- استفاده از این محلول شستشو شما را از زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری مناسب بی نیاز نمی‌کند و حتما باید پروتکل‌های بهداشتی رابه دقت رعایت کنید.

۲-، چون ممکن است این محلول (سالین) در دسترس نباشد می‌توانید از آب نمک استفاده کنید.

برچسب ها: کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر