تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

کاهش موارد ابتلا شدید به کرونا با شست وشو بینی و حلق!

مطالعات جدید نشان می‌دهد که شست وشو بینی و حلق با آب نمک تا ۱۹ برابر بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد.

کد خبر: ۱۰۶۰۳۴
۰۹:۰۲ - ۰۲ شهريور ۱۴۰۰

تاثیر شست وشو بینی و حلقبر کرونا

دیدارنیوز ـ با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، دانشمندان و پزشکان در تلاش هستند تا در زمینه‌های مختلف پزشکی از تخصص خود استفاده کنند. از کشف موارد ایمونولوژیکی گرفته تا مقایسه اثر ماسک‌ها با مواد اولیه مختلف!

یکی از سرنخ‌های اولیه درمان این بیماری همه گیر توسط Sungnak و همکاران است که نشان می‌دهد، سلول‌های اپیتلیوم بینی محل اصلی ورود بیماری به بدن است.

دانشمندان در این باره دریافتند شست وشوی بینی و حلق دو بار در روز در ۲۴ ساعت ابتدایی مثبت شدن تست کرونا می‌تواند تا ۱۹ برابر بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا را کاهش دهد. شست وشوی بینی با اسپری «سالین»، یک مداخله ضد میکروبی و خانگی مبتنی بر شواهد در گوش و حلق و بینی است. در مناطقی مانند ویتنام و لائوس که مرگ و میر ناشی از COVID در آن‌ها کمترین میزان است، ۸۰ درصد شست وشوی بینی با «سالین» را انجام می‌دهند. این آزمایش روی بیماران ۵۵ ساله یا بالاتر که نتیجه تست PCR آن‌ها مثبت بود انجام شده است.

در این مطالعه متخصصان بهبود علایم مبتلایان را با توجه به استراحت در منزل و استفاده منظم از اسپری سالین بررسی کردند. با توجه به تحقیقات انجام شده روی فعالیت ویروس کشی «پوویدون ید» و تأثیر آن بر ورود سلول‌های ویروسی، استفاده از محلول سالین ۲۴۰ سی سی و دو بار در روز برای شست وشوی بینی تا ۱۴ روز هم مورد بررسی قرار گرفت. البته محققان معتقدند هنوز تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا افزودن «پویدون ید» به محلول «سالین»، باعث کاهش عوارض و مرگ و میر ناشی از عفونت SARS-CoV-۲ می‌شود یا خیر؟

نکته:

۱- استفاده از این محلول شستشو شما را از زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری مناسب بی نیاز نمی‌کند و حتما باید پروتکل‌های بهداشتی رابه دقت رعایت کنید.

۲-، چون ممکن است این محلول (سالین) در دسترس نباشد می‌توانید از آب نمک استفاده کنید.

برچسب ها: کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر