تیتر امروز

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

قهرمان چند دوره لیگ برتر این روزها در وضعیت بغرنجی به سر می‌برد و شکست‌های پیاپی همه را در اصفهان کلافه کرده. آیا محرم نویدکیا به آخر خط رسیده است؟

سینمایی" تیرباران" از آنتن شبکه پنج پخش می‌شود

فیلم سینمایی «تیر باران» به کارگردانی و نویسندگی علی اصغر شادروان به مناسبت شهادت سید علی اندرزگو ساعت ۴۰ دقیقه بامداد سه شنبه از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

کد خبر: ۱۰۵۹۹۹
۱۶:۱۵ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

درباره فیلم سینمایی تیرباران

دیدارنیوز ـ این اثر فاخر سینمایی محصول ۱۳۶۵ است و هنرمندانی همچون مجید مجیدی، جعفر دهقان، رضا چراغی، عطاءالله سلمانیان و حبیب اله رجبعلی در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

[yektanet.com]این فیلم روایتگر داستان زندگی و شهادت سید علی اندرزگو است. در بهمن ماه سال ۱۳۴۳ محمد اندرزگو به همراه چند تن دیگر روبروی ساختمان مجلس منتظر می‌شوند تا حسنعلی منصور را ترور کنند. ترور با موفقیت انجام می‌شود، اما مأموران با تجسس بسیار همه عاملین ترور بجز سیدعلی اندرزگو را دستگیر و اعدام می‌کنند. مأمورین ساواک به دنبال اندرزگو هستند چرا که او را از طراحان اصلی ترور می‌دانند، اما سیدعلی اندرزگو در لباس مبدل به مبارزه ادامه می‌دهد و چند بار تا مرز دستگیری می‌رسد، ولیکن باز نجات می‌یابد و هر بار مجبور می‌شود به همراه خانواده به شهری یا روستایی دیگر برود. آخرین بار ...

منبع: برنا
برچسب ها: سینمای ایران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر