تیتر امروز

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

در هفتمین بازی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا، تیم ملی ایران میزبان عراق در ورزشگاه آزادی است در حالی که در ورزشگاه آزادی تماشاگران مرد و زن حضور دارند.
رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

طالبان رئیس پلیس ولایت بادغیس را اعدام کرد

در حالی که گروه طالبان مدعی است که عفو عمومی صادر کرده است خبرها حکایت از آن دارد که این گروه فرمانده پلیس یکی از ولایات افغانستان را جرم عضویت در سرویس امنیتی افغانستان اعدام کرده است.

کد خبر: ۱۰۵۹۰۳
۰۹:۳۹ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۰

طالبان

دیدارنیوز - انتشار تصاویر اعدام رئیس پلیس یکی از ولایت‌های افغانستان به دست گروه طالبان در فضای مجازی افراد بسیاری را شوکه کرده است.

رسانه‌های مختلف جهان از جمله روزنامه سان نوشتند، گروه طالبان بعد از دستگیری حاج ملا اچکزای رئیس پلیس ولایت بادغیس، او را با چشمان بسته اعدام کرد.

به گفته رسانه‌ها، رئیس پلیس باغدیس که در نزدیکی هرات واقع است بعد از ورود جنگجویان طالبان به این منطقه دستگیر شده بود.

ناصر وزیری یکی از مسئولان دولت سابق افغانستان و از دوستان اچکزای به مجله نیوزیوک گفت: گروه طالبان تصاویر اعدام این مسئول را در فضای مجازی منتشر کرده است. او در مورد دوستش گفت: این افسر پلیس در محاصره طالبان بود و راهی جز تسلیم شدن نداشت.

طالبان این افسر عالیرتبه افغانستانی را به اتهام عضویت در سرویس اطلاعات افغانستان اعدام کرده‌اند. او که هنگام اعدام شدن در دهه ششم از عمر خود به سر می‌برد یکی از شخصیت‌های معروف به جنگ در برابر طالبان بود و از چند دهه پیش علیه این گروه می‌جنگید.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اعلام کرد طالبان دست‌کم ۹ نفر از قومیت هزاره را بعد از تصرف غزنه اعدام کرده‌اند. شاهدان عینی در این باره می‌گویند، ۶ نفر از این افراد مستقیماً تیرباران و سه نفر هم تا سرحد مرگ شکنجه شدند.

منبع: فرادید
برچسب ها: طالبان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر