تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

پیام خداحافظی ظریف؛ مرا ببخشید نمی‌توانستم آن گونه که دوست داشتم سخن بگویم

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیام خداحافظی در اینستاگرام نوشت: برای پاسداری از منافع ملی، همیشه نمی‌توانستم آن گونه که دوست داشتم سخن بگویم و شهادت می‌دهم در چهار دهه خدمت در سیاست خارجی جز منافع مردم این مرز و بوم هیچ معیار و سنجه‌ای نداشتم.

کد خبر: ۱۰۵۸۷۷
۲۱:۳۱ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

خداحافظی ظریف


دیدارنیوز: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در دولت یازدهم و دوازدهم طی متنی در ایستاگرام با مردم وداع کرد. او در این پیام نوشت:

خدانگهدار،‌ای رستخیز ناگهان، و‌ای رحمت بی‌منت‌ها‌ای آتشی افروخته بر بیشه اندیشه‌ها
سلام بر مردم دلاور ایران.
در این واپسین روز‌های خدمت در کسوت وزیر امور خارجه، از همه شما مردم خوب ایران، برای بزرگواری‌ها و بنده نوازی‌های سخاوتمندانه‌تان سپاسگزاری می‌کنم؛ و همزمان برای تمامی نارسایی‌ها و کاستی‌ها پوزش می‌خواهم و درخواست گذشت و حلالیت دارم.

حتماً در ۸ سال گذشته به همه اهداف خود در سیاست خارجی نرسیدیم. تاریخ، هم در مورد ارزش دستاورد‌های ما و هم در مورد علل ناکامی‌های ما قضاوت خواهد کرد. ولی همیشه در حد توان همراه با همکاران خوب و لایقم کوشیدیم سیاست خارجی موجب ارتقای آرامش، سلامتی و رفاه مردم باشد و از حقوق ملت، اقتصاد ملی و توسعه کشور پاسداری نماید.

کوشیدیم نقشی ولو اندک در حل مشکلات ایفا کنیم؛ و آرزو داشتیم لبخند بر لبانتان بنشانیم و جلوه غرور ملی را در وجودتان ببینیم.

می‌دانم که پاره‌ای از کارهایم را نپسندیدید:
گروهی از راه رفتنم با آقای کری رنجیدید و جمعی از استقبال و بدرقه‌ام از نمایندگان طالبان.
گروهی از برجام به خروش آمدید و جمعی از کنوانسیون خزر و توافق ۲۵ ساله.
‌می‌دانم که برخی از حرف‌هایم برای گروه‌هایی از شما گران آمده است:
جمعی زبان تیزم در برابر قدرت‌های جهانی را تندروی دانستید و گروهی اعلام آمادگی‌ام برای مذاکره را وادادگی.
گروهی از این که گفتم «خودمان انتخاب کردیم» بر آشفتید و جمعی از انتقال صادقانه تجربیات و یافته‌هایم – آن هم در یک مصاحبه محرمانه برای کارگزاران آینده – خشمگین شدید.

بسیاری از شما سکوت و یا توجیه برخی سیاست‌ها و رفتار‌ها – که خود نیز نسبت به برخی از آن‌ها منتقد بوده‌ام – را نپسندیدید و حتی برخی حمل بر منفعت طلبی و تلاش برای حفظ موقعیت کردید.
در مقابل برخی دیگر بیان ملایمم برای توجیه همان سیاست‌ها را غیرانقلابی و حتی بازی در زمین دشمن خواندید.
مرا ببخشید، ولی برای پاسداری از منافع ملی، همیشه نمی‌توانستم آن گونه که دوست داشتم سخن بگویم و حتی از عملکرد خود دفاع کنم؛ و شهادت می‌دهم در ۴ دهه خدمت در سیاست خارجی جز منافع مردم این مرز و بوم هیچ معیار و سنجه‌ای نداشتم. اکنون نیز برآنم که در دانشگاه تهران در حوزه دیگری همین وظیفه را ادامه دهم.

ما را سری است با تو که گر خلق روزگار / دشمن شوند و سر برود هم برآن سریم
خداوند بزرگ همواره یار و نگهدار همه شما و ایران عزیر و ایرانیان سرفراز باشد.

محمد جواد ظریف
۳۱ مرداد ۱۴۰۰

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
دبیر بازنشسته
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
1
0
درود خدا بر ظریف دیپلمات صادق و انسان شریف
مردم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
1
0
برو گم شو بدتر از خائن.....
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
1
0
همان بهتر که نمی تونی بگی ....کشور معطل خیانت توشد نامرد
محمد علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
1
0
کشور ما تو را پرورش داد ولی با خود خواهی و خود نمایی به جای ادای دین به آن خیانت کردی
حاج علی محمد آیین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۱
1
0
امروز ملت ما به خاطر خیانت تو و جهانگیری و دژ پسند و روحانی درگیر ناملایمات زیادی هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
0
0
خائن وطن فروش نون به نرخ روز خور
انشالله که تو همین دنیا پس بدی
تندیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۱
0
0
فقط میتوانم بگویم خداقوت ، وزیر امورخارجه دولت روحانی ! من نمیتوانم نیت خوانی کنم اما همه زحمات شما یک نتیجه عالی داشت و انهم اینکه بفرموده رهبر عزیزم ثابت شد بر شیطان نمیتوان اعتماد کرد . امام آمریکا را شیطان بزرگ نامید و هر روز که میگذرد دلیلی بر دلیلی افزون میشود که بزرگترین شیطان امریکاست و اگر کسی بر شیطان اعتماد کند از بهشت بیرون میشود . اما من شما را وزیر دولت روحانی میدانم نه یار و مددکار شیطان . شما تلاش وافر کردید و کوشیدید . در عهدتان عهد شکن نبودید و بر انچه با مردمتان پیمان بستید صادق بودید اما مهم اینست که انچه بر ان پیمان بستیم تجربه خوبی نبود نه اینکه شما خوب نبودید . در خوبیتان تردید ندارم اما انتخاب ما بر استعانت از شیطان بزرگ و رایی که بر این باور به صندوق ریختیم بر اساس بصیریت و فهم رذالت شیطان نبود . این نه به معنای رای من به شما بلکه به معنای رای اکثریت به باور شما بود و امروز همه کسانی که به باور اعتماد به شیطان آری گفتند انها حق ندارند شما را استیضاح یا تخطئه کنند چون همه با شما بر این عهد بودند . اما من بعنوان اقلیت حتی اجازه اهانت به شما نمیدهم چون پس از رای ملت من نیز تحت ریاست دولت شما قرار گرفتم . قاعده دموکراسی همین است . مردم سالاری و الزامات ان از قانون اساسی است که هم من و هم بزرگان من حتی ولی فقیه هم باید از ان تمکین کنند . پس اکثریت وقتی برنامه شما را اری گفتند ما اقلیت هم تسلیم اراده رای ملت شدیم . من ظریف را وزیر امرخارجه پرتلاش و کوشای دولت روحانی میدانم که رای اکثریت مردم پشتوانه او و برنامه هایش بود . اما در باره خیر و شر ان برنامه ملت حق قضاوت دارند و بیشتر از ان حق بهره برداری از تلخترین تجربه یک ملت !
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر