تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

ترامپ: اگر رئیس‌جمهور بودم خروج از افغانستان بسیار بهتر انجام می‌شد

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، جو بایدن را مقصر اوضاع وخیم کنونی در افغانستان دانست. او دومین فرمانده کل قوای آمریکاست که از عملکرد دولت بایدن در قبال نحوه خاتمه جنگ طولانی مدت در افغانستان انتقاد می‌کند.

کد خبر: ۱۰۴۹۱۳
۱۲:۳۱ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۰

ترامپ:

دیدارنیوز - به نقل از واشنگتن اگزماینر، دونالد ترامپ که در دوره ریاست جمهوری خود توافقی با طالبان برای خروج کامل نظامیان از افغانستان در اول مه مشخص کرده بود، گفت او خروج نظامیان را یک "خروج مبتنی بر شرایط" قرار می‌داد.
این رئیس جمهوری پیشین آمریکا گفت: شخصا رایزنی‌هایی با رهبران ارشد طالبان داشته و آنها فهمیدند که آنچه اکنون انجام می‌دهند غیرقابل پذیرش است. این خروج می‌توانست بسیار متفاوت‌تر و موفقیت‌آمیزتر انجام شود و طالبان بهتر از هر کسی متوجه آن بود.

اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح می‌شود که طالبان هر روز به تعداد مراکز ولایتی تحت کنترل خود می‌افزاید و خروج ایالات متحده در پایان همین ماه نزدیک است. ترامپ وضعیت در افغانستان را "غیر قابل قبول" دانست و گفت این کار "باید بسیار بهتر انجام می‌شد."

براساس گزارش واشنگتن پست، مقام‌های دولت بایدن اعتمادشان را به دولت کابل و توانمندی آن برای رویارویی با طالبان از دست داده‌اند و برخی معتقدند که سقوط این دولت بسیار از زودتر از زمان پیش‌بینی شده رخ می‌دهد. بسیاری از مقام‌ها پیش‌بینی می‌کنند که کابل ظرف مدت زمانی یک ماه تا ۹۰ روز تحت کنترل طالبان قرار می‌گیرد و این بسیار تیره‌تر از برآورد مقام‌های اطلاعاتی است که سقوط کابل را ظرف شش ماه پس از تکمیل خروج آمریکا پیش‌بینی کردند.

ماه گذشته هم جورج بوش، رئیس جمهوری اسبق آمریکا از تصمیم دولت بایدن برای خارج کردن نظامیان آمریکایی انتقاد و استدلال کرد که "تبعات آن به شکلی باورنکردنی بد خواهد بود." بوش گفت: می‌ترسم زنان و دختران افغان پس از تکمیل خروج سربازان از افغانستان در ۳۱ اوت متحمل آسیب‌های وصف‌ناپذیری شوند. باورنکردنی است که چگونه این جامعه از سبعیت طالبان تغییر کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: دونالد ترامپ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی