تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

الکاظمی احتمالا به زودی به مسکو می‌رود

مشاور نخست وزیر عراق احتمال داد که وی به زودی به مسکو سفر کند.

کد خبر: ۱۰۴۴۱۶
۱۱:۳۹ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

الکاظمی

دیدارنیوز -  حسین علاوی، مشاور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به اسپوتنیک گفت: روسیه یکی از کشورهای ابرقدرت است که معادله سیاسی بین المللی را تشکیل می‌دهد. من معتقدم که نخست وزیر به زودی به مسکو سفر می‌کند همانطور که به کشورهای ابرقدرت برای ارسال پیام اطمینان صرف نظر از روابط با آمریکا و غرب و شرق سفر کرد.

وی گفت: این پرونده دارای ابعاد سیاسی است. این عقلانی است که سفری به مسکو صورت گیرد چراکه عراق در مرحله ارسال پیام‌های اطمینان به منطقه و جهان است مبنی بر اینکه نقش منطقه‌ای و عربی و بین المللی خود را در کاهش توازن‌ها و هماهنگی با کشورهای منطقه برای دور کردن آن از نزاع‌ها و مشکلات سیاسی و اقتصادی بازیافته است. برای همین معتقدم که سفر الکاظمی به مسکو در دستورکارهای دولت و استراتژی‌های آن وارد است.

علاوی گفت: من معتقدم که الکاظمی می‌خواست پیام‌های اطمینانی را به منطقه و جهان بدهد مبنی بر اینکه عراق کشوری است که حاکمیت و تصمیمات سیاسی خود را حفظ می‌کند و مواضعش براساس منافعش است و روی باز نشان دادن به چین، روسیه و منطقه و ایران و عربستان را دولت براساس سیاست و استراتژی خود مشخص می‌کند تا نشان دهد که عراق یک قطب محوری در منطقه است که کمک می‌کند منطقه از نزاع‌ها و مشکلات دور شود.

الکاظمی بعد از تصدی این پست در ماه مه از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دعوت کرد که به بغداد سفر کند.
الکاظمی در دیدارش با ماکسیم ماکسیموف، سفیر روسیه در بغداد اعلام کرد که عراق به روابط مستحکم با روسیه و تقویت آن در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی افتخار می‌کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی