تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

الکاظمی احتمالا به زودی به مسکو می‌رود

مشاور نخست وزیر عراق احتمال داد که وی به زودی به مسکو سفر کند.

کد خبر: ۱۰۴۴۱۶
۱۱:۳۹ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

الکاظمی

دیدارنیوز -  حسین علاوی، مشاور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به اسپوتنیک گفت: روسیه یکی از کشورهای ابرقدرت است که معادله سیاسی بین المللی را تشکیل می‌دهد. من معتقدم که نخست وزیر به زودی به مسکو سفر می‌کند همانطور که به کشورهای ابرقدرت برای ارسال پیام اطمینان صرف نظر از روابط با آمریکا و غرب و شرق سفر کرد.

وی گفت: این پرونده دارای ابعاد سیاسی است. این عقلانی است که سفری به مسکو صورت گیرد چراکه عراق در مرحله ارسال پیام‌های اطمینان به منطقه و جهان است مبنی بر اینکه نقش منطقه‌ای و عربی و بین المللی خود را در کاهش توازن‌ها و هماهنگی با کشورهای منطقه برای دور کردن آن از نزاع‌ها و مشکلات سیاسی و اقتصادی بازیافته است. برای همین معتقدم که سفر الکاظمی به مسکو در دستورکارهای دولت و استراتژی‌های آن وارد است.

علاوی گفت: من معتقدم که الکاظمی می‌خواست پیام‌های اطمینانی را به منطقه و جهان بدهد مبنی بر اینکه عراق کشوری است که حاکمیت و تصمیمات سیاسی خود را حفظ می‌کند و مواضعش براساس منافعش است و روی باز نشان دادن به چین، روسیه و منطقه و ایران و عربستان را دولت براساس سیاست و استراتژی خود مشخص می‌کند تا نشان دهد که عراق یک قطب محوری در منطقه است که کمک می‌کند منطقه از نزاع‌ها و مشکلات دور شود.

الکاظمی بعد از تصدی این پست در ماه مه از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دعوت کرد که به بغداد سفر کند.
الکاظمی در دیدارش با ماکسیم ماکسیموف، سفیر روسیه در بغداد اعلام کرد که عراق به روابط مستحکم با روسیه و تقویت آن در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی افتخار می‌کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی