تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

پیام دکتر مصدق به تختی بعد از قهرمانی المپیک

قهرمانی ورزشکاران در مسابقات المپیک بهانه‌ای است برای سران و مقامات کشور‌ها که به قهرمان خود تبریک گفته و او را مورد تقدیر قرار دهند. خواندن نامه مصدق به تختی در ۶۵ سال قبل خالی از لطف نیست.

کد خبر: ۱۰۳۶۱۴
۱۶:۵۸ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

پیام دکتر مصدق به تختی بعد از قهرمانی المپیک

 

دیدارنیوز ـ میز المپیک: المپیک ۱۹۵۶ ملبورن برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ایران باقی‌خواهد ماند، جایی که شادروان غلامرضا تختی و امامعلی حبیبی توانستند اولین مدال‌های طلا را برای ایران به دست آورند و کشتی ایران را در تالار افتخارات جهانی صاحب منصب و مقام کنند.

بی‌شک آن روز نیز مردم ایران پس از شنیدن خبر قهرمانی فرزندان برومند میهن، موجی از شادمانی و امید به راه انداختند و مقدم ورزشکاران را در بازگشت از راهی دور و میدانی سخت گرامی داشتند. در کنار پیغام‌های تبریک و تقدیری که آن روز‌ها نصیب ورزشکاران شد، اما پیام دکتر محمد مصدق نخست‌وزیر تبعیدی در سال ۱۳۳۵ به غلامرضا تختی، جهان پهلوان نام‌آور ایران معنا و مفهوم متفاوتی داشت

تختی که دل در گرو آزادیخواهان مملکت داشت چند سال با دکتر مصدق نامه‌نگاری می‌کرد و پس از قهرمانی در ملبورن، این نخست‌وزیر ملی ایران بود که در قالب کلمات و معانی، اوضاع و شرایط آن روز‌های ایران را در نامه‌ای خطاب به تختی شرح داد:

«این مردم پاک لایق بهترین شادی‌ها هستند و عموماً بدترین غصه‌ها نصیب شان می‌شود. گویی این تقدیر محتوم ملت شریفمان است. تقدیر سیاهی که اراده ملی‌مان را سست و ناامیدی را بر کشورمان مسلط کرده. مردم حالا طعم آن شکست‌های ملی و اجتماعی‌شان را پس از آن کودتای شوم با طعم شیرین پیروزی‌های شما جبران می‌کنند».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر