تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.

کد خبر: ۱۰۳۰۷۲
۱۵:۲۴ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

دیدارنیوز ـ میز المپیک: بازی‌های فوتبال در المپیک توکیو ۲۰۲۰ در حالی ادامه دارد که بازیکنان زیر ۲۳ سال ایران مثل ۱۰ دوره قبل بازی‌های المپیک نتوانسته اند در این رقابت مهم و جذاب حضور داشته باشند. در واقع آخرین حضور فوتبال ایران در مسابقات فوتبال المپیک به ۴۵ سال قبل و بازی‌های ۱۹۷۶ مونترال برمی‌گردد که تیم ملی توانست تا مرحله یک چهارن نهایی هم صعود کند و در این مرحله به اتحاد جماهیر شوروی و ستاره‌های نامدارش برخورد کرد و نهایتا با شکست از دور مسابقات کنار رفت و در عین حال افتخار بزرگی به دست آورد.

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

 

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

یکی از عناصر مهم آن تیم در ۴۵ سال قبل نیز مرحوم ناصر حجازی بود که با مو‌های کوتاه و در فرم ایده‌آل و جذاب به عنوان دروازه‌بان اول تیم به مسابقات قدم گذاشت. تیم ملی المپیک ایران و ناصر حجازی دیگر شانس حضور در المپیک‌ها را به دست نیاوردند، اما در المپیک توکیو دوباره نام حجازی درست در مرحله یک چهارم نهایی، اما در یک موقعیت متفاوت شنیده شد!

تیم المپیک مصر روز گذشته در مقابل برزیل در مرحله یک چهارم نهایی به میدان رفت و در نهایت با یک گل تن به شکست داد و حذف شد. نکته جالب، اما حضور یک بازیکن به «احمد حجازی» در این تیم بود که البته کاپیتانی امید‌های مصر را هم بر عهده داشت!

احمد حجازی مدافع میانی تیم المپیک مصر با شماره ۶ است و سابقه بازی در تیم‌های نامداری، چون فیورنتینا، پروجا، وست بروموویچ را دارد و حالا هم در لیگ برتر عربستان و تیم الاتحاد بازی می‌کند. مدافع مصری البته با قد و قامت ۱۹۰ سانتی‌متری شباهتی در این زمینه به ناصر خان حجازی هم دارد و نزدیک‌ترین فرد در زمین به دروازه‌بان تیم خود است.  

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

جالب است که هر دو حجازی در مرحله یک چهارم نیمه پایانی مسابقات المپیک مجبور به خداحافظی از ادامه رقابت‌ها شده‌اند، یکی ۴۵ سال قبل درست در ۲۵ جولای ۱۹۷۶ در ورزشگاه شربروک کانادا و دیگری در ۳۱ جولای ۲۰۲۱ در استادیوم سایتاما در توکیو ژاپن...

احمد حجازی یادآور حسرتی بزرگ برای فوتبال ایران بود، حسرتی ۴۵ ساله که دستکم تا ۴۸ سالگی هم تداوم خواهد داشت و شاید بالاخره تیم المپیک ایران بتواند در المپیک ۲۰۲۴ پاریس دوباره به میدان مسابقه بازگردد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر