تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

چالش جدید ترامپ با دستگاه قضایی آمریکا

دونالد ترامپ تنها رئیس جمهوری در تاریخ معاصر آمریکا است که هرگز اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نداده؛  امری بی سابقه که بنابر قانون آمریکا «جرم» محسوب می شود؛ اما اکنون وزارت دادگستری آمریکا دستور تحویل اظهارنامه مالیاتی ترامپ به کنگره را داده است.

کد خبر: ۱۰۲۸۳۲
۱۲:۳۰ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۰

ترامپ دستگاه قضایی آمریکا

دیدارنیوز -  شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر نوشت: اکنون دستگاه قضایی در دولت بایدن به وزارت خزانه داری آن کشور دستور داده که «باید» اظهارنامه مالیاتی ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا را به «کمیته  امکانات مالی» مجلس نمایندگان تحویل دهد، اسنادی که باید دو سال پیش از سوی خزانه داری آمریکا (در دوره ترامپ) که درخواست آنها شده بود، صورت می گرفت.

بنابراین گزارش؛ این دستور که روز گذشته (جمعه) از سوی دفتر شورای حقوقی وزارت دادگستری اعلام شد،  آمده است؛ «ریاست کمیته امکانات مالی» مجلس نمایندگان دلایل کافی را برای درخواست دریافت اطلاعات مالیاتی رئیس جمهوری سابق آمریکا ارائه داده، طبق نظر این وزارت خانه و از نظر قوانین فدرال آمریکا، وزارت خزانه داری باید زمینه ارائه این اطلاعات برای کمیته مورد نظر فراهم سازد.

سی ان ان افزود: این  درخواست و دعوی حقوقی از سال ۲۰۱۹ میلادی و بنا به خواسته «ریچارد نیل» (Richard Nea) رئیس کمیته مذکور در جریان بوده و بنابر پرونده های قبلی، حقوقدانان و اعضای دولت بایدن چندین ماه است درباره نحوه پیشبرد این دعاوی درحال بحث و چالش بودند.

سی ان ان درادامه نوشت: هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ، که خود در این زمینه مداخله شخصی داشته است، به مبارزه برای انتشار این اطلاعات در دادگاه ادامه خواهد داد یا خیر، وکلای ترامپ هنوز به این خواسته پاسخی نداده اند، وزارت خزانه داری آمریکا نیز دراین باره اظهار نظری نکرده است.

بنابر گزارش ها، دونالد ترامپ درجریان کارزار انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ میلادی از انتشار اظهارا نامه مالیاتی خود طفره رفت اما وعده داد که آنرا منتشر خواهد ساخت، امری که تا به امروز ادامه، ترامپ  همچنین در دوره چهارساله ریاست جمهوری خود به کرات از ارائه اطلاعات مربوط به پرداخت مالیات های خود امتناع ورزید، وی تنها رئیس جمهوری در تاریخ معاصر آمریکا و از سال ۱۹۷۶ میلادی بدین سو بود که هرگز حاضر به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود نسبت به دارایی و املاک خود شده است.

نشریه نیویورک تایمز نیز در سپتامبر ۲۰۲۰ گزارشی از حدود دو دهه وضعیت درآمد مالیاتی ترامپ منتشر ساخت که ۱۰ سال از ۱۵ سال فعالیت تجاری هیچگونه مالیاتی پرداخت نکرده و همواره   با اداره «خدمات درآمد داخلی» آمریکا بر سر در آمدها و ضررها در منازعه بوده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: دونالد ترامپ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر