تیتر امروز

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب
عضویت ایران در شانگهای

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای با سر و صدای رسانه‌ای بسیاری همراه بوده است؟ آیا این رخداد نشان از ورود رسمی ایران به یک بلوک جهانی جدید دارد یا تنها اقدامی برای موازنه قدرت با غرب در...
علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...

پیروز قربانی: حق مجیدی است که با تیم دومش مقابل سپاهان بازی کند

پیروز قربانی درباره بازی فردای سپاهان و استقلال که در تعیین قهرمان لیگ نیز نقش دارد گفت: این حق طبیعی فرهاد مجیدی است که بخواهد تیم دومش را مقابل سپاهان به میدان بفرستد. از طرفی وقتی شما یک بازی مهمتر پیش رو دارید آنهم در فاصله ۴ روز، باید نفرات اصلی و تاثیرگذارتان را برای آن دیدار حفظ کنید

کد خبر: ۱۰۲۶۸۳
۱۸:۵۶ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

پیروز قربانی سپاهان استقلال مجیدی

دیدارنیوز: برگزاری دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان در هفته پایانی مسابقات لیگ برتر همچنان یکی از سوژه دارترین مسابقات هفته آخر بین همه دیدارهاست. پیروز قربانی در گفتگو با خبرورزشی، درباره شایعات و شائبه‌های ایجاد شده درباره احتمال باخت استقلال به سپاهان و بازی گرفتن مجیدی از نفرات ذخیره اش مقابل تیم محرم نویدکیا، همچنین شرایط فنی هر دو تیم حرف زد.

در روز‌های گذشته بسیاری از طرفداران پرسپولیس در فضای مجازی این اتهام را به باشگاه استقلال و تیم فرهاد مجیدی وارد کردند که شاید به سپاهان ببازد تا بخت قهرمانی پرسپولیس کمتر شود. شما تا چه اندازه به این مسائل اعتقاد دارید؟

پیروز قربانی گفت: باید بگویم در این قبیل مواقع نباید به این حرف‌ها توجه کرد. فرهاد مجیدی خودش یک مربی زرنگ است و می‌داند که این بازی برایش اهمیت چندانی ندارد. استقلال مسئول فنی دارد و آن‌ها به خوبی تشخیص می‌دهند که در چنین شرایطی چه شکل بازی را برای رویارویی با سپاهان در نظر بگیرند.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

وقتی استقلال ۴ روز بعد از بازی با سپاهان باید در جام حذفی مقابل گل‌گهر به میدان برود طبیعی است که مجیدی نخواهد با تمام قدرت روبروی سپاهان بازی کند. آنهم مسابقه‌ای که هیچ تأثیری در جایگاه استقلال در جدول رده بندی نخواهد داشت.

اما خیلی‌ها در این باره به فرهاد مجیدی سخت گرفته اند؟

پیروز قربانی گفت: او به هیچ وجه نباید تحت تأثیر این حرف‌ها قرار بگیرد. این حق طبیعی فرهاد مجیدی است که بخواهد تیم دومش را مقابل سپاهان به میدان بفرستد. از طرفی شرایط حرفه‌ای و منطقی هم حکم می‌کند که وقتی شما یک بازی مهمتر پیش رو دارید آنهم در فاصله ۴ روز، باید نفرات اصلی و تاثیرگذارتان را برای آن دیدار حفظ کنید؛ بنابراین من به فرهاد مجیدی حق می‌دهم که نخواهد با تمام قدرت مقابل سپاهان بازی کند. گرچه استقلال دور خوبی را شروع کرده و الان چند هفته متوالی است که بازیهایش را با برد پشت سر می‌گذارد. پس شک نکنید استقلال در این بازی هم برای برد به میدان می‌رود. حتی اگر با تیم دوم خودش در زمین حاضر شود.

شرایط دو تیم برای این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

هر دو تیم دارای کیفیت فنی خوبی هستند. با این تفاوت که کار فرهاد مجیدی در استقلال با این همه مشکلات عدیده مدیریتی قابل قیاس با سپاهان و کاری که نویدکیا آنجا کرده نیست. نمی‌خواهم ارزش‌های کار محرم در سپاهان را زیر سوال ببرم. او در همین سال اول نشان داد که سبک جدیدی از مربیگری را وارد فوتبال ما کرده است. ولی قطعاً ساختار باشگاه سپاهان که خودش می‌تواند یک الگو برای همه باشگاه‌های ایران باشد، به هیچ وجه قابل مقایسه با شرایطی که استقلال و فرهاد مجیدی در آن قرار دارند نیست.

پس چطور استقلال خوب نتیجه می‌گیرد؟

پیروز قربانی گفت: چون فرهاد مجیدی اینقدر باهوش بوده که بتواند از شکاف ایجاد شده بین بازیکنان و باشگاه به ویژه مدیرعامل استفاده درست برده و آن‌ها را متحدتر کند. ما امروز می‌بینیم بازیکنان استقلال بیشتر از هر چیز برای سرمربی شان تلاش می‌کنند تا او سربلند باشد. این نشان دهنده هوش بالای مربی است، ولی از آن طرف محرم هم یک اتفاق خوب را در فرهنگ مصاحبه‌های پایان بازی ایجاد کرده است.

چه فرهنگی؟

این که سالهاست برخی مربیان بعد از پایان مسابقه اقدام به کار‌های چیپ می‌کنند و از پوشک بچه و لوس بازی‌های همیشگی دم می‌زنند و یا می‌خواهند بعد از باخت مظلوم نمایی کرده و همه تقصیرات را گردن داور، زمین و یک عالمه چیز‌های دیگر بیندازند از مد افتاده و به نظرم محرم نویدکیا یک سبک جدید از این مصاحبه‌ها را در فوتبال ما به راه انداخته است. خیلی از مربیان جوان امروز لیگ برتری باید از محرم و کار‌های خوبش الگو بگیرند نه اینکه رفتار‌های سبک مربیان دیگر را تقلید کنند. تکرار یک سری رفتار‌های برخی مربیان قدیمی‌که امروز گروهی از مربیان جوان از آن‌ها الگو گرفتند اصلا خوب نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر