تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

مقامات نیجریه شیخ زکزاکی و همسرش را آزاد کردند

مقامات نیجریه رهبر جنبش اسلامی این کشور را بعد از اینکه دادگاه عالی استان کادونا او و همسرش را از تمام اتهامات مبرا دانست، آزاد کردند.

کد خبر: ۱۰۲۶۷۳
۱۶:۳۹ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

آزادشدن  شیخ زکزاکی و همسرش

دیدارنیوز ـ به نقل از روزنامه ونگارد نیجریه، مقامات نیجریه روز چهارشنبه شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی این کشور و همسرش را از تمام اتهامات تبرئه و آزاد کردند.

به نوشته این روزنامه، در جلسه محاکمه هشت ساعته، قاضی اتهامات باطله علیه شیخ زکزاکی و همسرش را که شامل اخلال در نظم عمومی و برگزاری تجمعات غیرقانونی بود، رد کرد.

گفته می‌شود شیخ زکزاکی و همسرش زینت ابراهیم و یکی از فرزندانشان در دسامبر ۲۰۱۵ در جریان حمله ارتش و نیرو‌های پلیس به منزلش و حسینیه‌ای در استان کادونا بازداشت شدند که منجر به شهادت صد‌ها تن از جمله چند فرزند آن‌ها شد.

برخی منابع گفتند، تعداد شهدای این حادثه همزمان با برگزاری اربعین امام حسین (ع) به حدود ۲۰۰۰ تن رسید.

در این حمله شیخ زکزاکی به شدت زخمی شد و سه فرزندش به شهادت رسیدند. در حالی‌که سه تن دیگر از فرزندانش یک سال قبل در مراسم روز جهانی قدس در سال ۲۰۱۴ به ضرب گلوله نیروی پلیس نیجریه به شهادت رسیده بودند.

دستگاه قضایی نیجریه دسامبر ۲۰۱۶ فورا شیخ زکزاکی را آزاد کرد و حکم داد، نیرو‌های امنیتی باید ۱۵۰ هزار دلار آمریکا به خانواده او غرامت بپردازند.

شیخ زکزاکی قبلا بابت بازداشت بدون اتهام خود در جریان حمله به مرکز اسلامی نیجریه شکایت کرده بود.

در مارس آدم احمد سوهو، نماینده رهبر جنبش اسلامی نیجریه در شهر جوس تاکید کرد: دولت نیجریه در روند آزادی شیخ زکزاکی و همسرش به تحریک عربستان و آمریکا سنگ اندازی می‌کند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نیجریه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر