تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

پاشینیان خواستار استقرار نیرو‌های روسی در مرز ارمنستان و آذربایجان شد

به دنبال تشدید درگیری‌های مرزی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان و کشته و مجروح شدن نیرو‌های دو طرف، نیکول پاشینیان کفیل نخست وزیر ارمنستان خواستار استقرار نیرو‌های روسی در امتداد مرز‌های دو کشور شد.

کد خبر: ۱۰۲۶۷۰
۱۶:۲۰ - ۰۷ مرداد ۱۴۰۰

 نیرو‌های روسی در مرز ارمنستان و آذربایجان

دیدارنیوز ـ به گزارش ریانووستی، پاشینیان روز پنجشنبه در نشست کابینه دولت ارمنستان گفت: معتقدم که باتوجه به پیچیدگی اوضاع، موضوع استقرار مرزبانان روسی در امتداد مرز‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان باید بررسی شود تا اقدامات برای علامت گذاری مرزی بدون ریسک برخورد‌های نظامی انجام گیرد.

موضوع استقرار نیرو‌های نظامی روسیه امروز در دستور کار دولت ارمنستان قرار دارد و در صورت موافقت با آن، موضوع به پارلمان این کشور ارجاع خواهد شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان طی گزارشی درباره درگیری‌های بامداد روز چهارشنبه میان نیرو‌های این کشور و نظامیان ارمنستان در مسیر شهرستان مرزی "کلبجر" و مجروح شدن دو نظامی آذربایجانی در این درگیری‌ها خبر داد.

وزارت دفاع ارمنستان نیز در این باره اعلام کرد که در درگیری امروز نظامیان ارمنی و آذری، سه نظامی این کشور کشته و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارش خود نیرو‌های ارمنستان را به نقض آتش بس در مسیر شهرستان مرزی آزاد شده "کلبجر" متهم و اعلام کرد: نیرو‌های ارمنستان مستقر در منطقه "باسارکچر" این کشور با استفاده از سلاح‌های خودکار و نارنجک انداز مواضع ارتش جمهوری آذربایجان را در مسیر شهرستان کلبجر به رگبار آتش بستند که بر اثر آن "صادق علی اف" و "عمران عمرانلی" دو نظامی جمهوری آذربایجان مجروح شدند.

در این گزارش با اشاره به این که نیرو‌های جمهوری آذربایجان نیز دست به اقدامات پیشگیرانه زدند، آمده است: مسوولیت بروز تنش در مرز مشترک دو کشور بر عهده ارمنستان می‌باشد.

اختلاف نظر جمهوری آذربایجان و ارمنستان مربوط به روند تعیین حدود مرزی میان دو کشور که بلافاصله پس از جنگ ۴۴ روزه سال گذشته آغاز شد، موجب تنش و درگیری‌ها در مناطق مرزی و بخصوص در مسیر شهرستان آزاد شده "کلبجر" می‌شود.

جمهوری آذربایجان در جریان درگیری‌های نظامی ۴۴ روزه سال گذشته (۱۳۹۹) توانست سرزمین‌های خود را از اشغال نیرو‌های ارمنستان در قره باغ آزاد کند.

این درگیری‌های نظامی ۲۰ آبان ماه سال گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید.

منبع: ایرنا
برچسب ها: ارمنستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر