تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

برخی بیمارستان‌های تهران بیش از ۵۰۰ بیمار کرونایی پذیرش کرده‌اند

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: به دلیل افزایش تعداد بیماران کرونایی از ۱۵۰۰ تخت متعلق به اورژانس نیز استفاده کردیم، اما کادر درمان خسته و فرسوده شده‌اند و از نظر مالی و نقدینگی هم با مشکلات زیادی مواجهیم.

کد خبر: ۱۰۲۶۱۹
۱۷:۰۵ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۰

وضعیت بیمارستان‌های تهران

دیدارنیوز ـ دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در حاشیه افتتاح فاز اول بیمارستان الغدیر بومهن با بیان اینکه بر اساس آمار، تا ساعت ۸ صبح امروز تعداد بستری بیماران کرونایی در استان تهران ۹۶۵۰ نفر بوده، اظهار کرد: موج خیز پنجم کرونا در حال استمرار است.

حدود ۲۶۰۰ بیمار در بخش مراقبت ویژه بستری هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته میزبان ۱۷۰۰ بیمار کرونایی بودیم و حدود ۱۴۰۰ بیمار ترخیص شدند.

وی افزود: برای کاهش بار بیمارستانی به طور متوسط در حدود ۱۲۰۰ بیمار کرونایی را در بخش بستری موقت درمان می‌کنیم.

زالی با اشاره به ۱۹ هزار مورد مراجعه سرپایی در بخش بستری در استان تهران اظهار داشت: این آمار قابل ملاحظه است و ما تلاش می‌کنیم با تدارک تخت کافی، افزایش ظرفیت ناوگان بیمارستانی، فعال‌سازی کمیته‌های ترخیص، افرایش شیفت‌ها و افزایش تیم‌های نظارتی بتوانیم شرایط مناسبی فراهم کنیم.

زالی تاکید کرد: تا زمانی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی به صورت قطعی رعایت نشود و ما شاهد تقلیل ورودی‌های بیمارستان‌ها نباشیم، هر قدر هم تدارک ببینیم، در یک نقطه به کفایت نخواهد رسید.
بیمارستان‌ها زیر فشارند

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹ بیمارستان ما از نظر تعداد بیماران سخت‌ترین شرایط را تحمل می‌کنند، اظهار داشت: بیمارستان‌ها به دلیل تعداد بالای بیماران تحت فشار زیادی هستند و برخی از آن‌ها بیش از ۵۰۰ بیمار کرونایی را پذیرا شده‌اند.

زالی گفت: به دلیل افزایش تعداد بیماران کرونایی، از ۱۵۰۰ تخت متعلق به اورژانس نیز استفاده کرده ایم. کادر درمان خسته و فرسوده شده اند و از نظر مالی و نقدینگی با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

تعطیلی زیر ۲ هفته اثربخشی ندارد

زالی گفت: تعطیلات اثربخشی لازم را نداشت. تعطیلی باید کامل باشد. زیر ۲ هفته اثربخشی لازم را ندارد. باید تمامی شرایط محدودیت اعمال شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

وی افزود: اگر تعطیلی موثر بود، باید اولین اثر را در کاهش مراجعان سرپایی مشاهده می‌کردیم که محقق نشد و کماکان موج توفنده خیز پنجم در حال استمرار است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران درباره راهکار‌های برون‌رفت از مشکل شیوع ویروس کرونا توضیح داد: تسریع واکسیناسیون و بیماریابی، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در شرایط فعلی که الگوی مراجعان ما خانواده هستند، تقلیل تجمعات خانوادگی، عدم حضور افراد پرخطر و مسن در تجمعات خانوادگی، کاهش تردد در نقاط شلوغ شهر و کاهش سفر‌های غیرضروری درون و برون‌استانی می‌تواند کمک کند و اگر محق نشود ورودی ما تغییر محسوسی نخواهد داشت.

منبع: ایرنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر