تیتر امروز

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...
۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟
امروز ۳۱ شهریور است

۵۰ میلیون دز واکسن نرسید؛ آقای مخبر «برکت» کجاست؟

قرار بود که تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دز واکسن برکت تحویل داده شود. وعده‌ای که به آن وفا نشد. این گزارش نگاهی دارد به سیل وعده‌ها در مورد تولید انبوه واکسن داخلی. هزار وعده خوبان که یکی وفا نکرد!

مشاوران امنیتی و سیاسی بنت هفته آینده به واشنگتن می‌روند

مشاوران نخست وزیر رژیم صهیونیستی هفته آتی برای دیدار با همتایان آمریکایی‌ خود در کاخ سفید و انجام مقدمات دیدار نخست وزیر این رژیم و رئیس جمهور آمریکا در ماه اوت، به واشنگتن می‌روند.

کد خبر: ۱۰۲۳۳۱
۱۰:۵۱ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

 بنت

دیدارنیوز - باراک رافید، از خبرنگاران سیاسی سایت عبری زبان "واللا" به نقل از برخی مسؤولان عالی رتبه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک هیات از مشاوران نفتالی بنت، نخست وزیر این رژیم شامل ایال هولتا، مشاور امنیت داخلی و شمریت مئیر، مشاور امور سیاسی او هفته آینده سفری به واشنگتن خواهند داشت تا در آنجا ضمن دیدار با همتایان آمریکایی خود، مقدمات دیدار ماه اوت بنت و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را انجام دهند.

طبق این گزارش، سفر هولتا و مئیر یکشنبه آغاز خواهد شد و قرار است آن دو با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده کلخ سفید در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و برخی دیگر از مسؤولان عالی رتبه آمریکایی دیدار کنند.

هنوز تاریخ این دیدار مشخص نشده است، اما طبق گزارش سایت واللا، این کار در نشست مشاوران بنت با همتایانشان در کاخ سفید انجام خواهد شد.

طبق برآوردها این دیدار در نیمه دوم ماه اوت آتی برگزار خواهد شد و بنت سپتامبر آتی بار دیگر به آمریکا سفر می‌کند تا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک حضور یابد.

پس از سفر روون ریولین، رئیس سابق رژیم صهیونیستی به کاخ سفید در 28 ژوئن گذشته، بایدن از بنت دعوت کرد در اولین فرصت به واشنگتن سفر کند.

دولت بایدن انتظار دارد با کابینه جدید رژیم صهیونیستی در مجموعه متنوعی از مسایل مطرح در جدول برنامه‌های مشترک دو طرف همکاری نزدیکی داشته باشد.

رئیس رژیم صهیونیستی در گفتگو با بنت تاکید کرد که این دیدار باید هر چه زودتر انجام شود تا دولت آمریکا از موضعگیری تل‌آویو اطلاع یابد.

طبق گزارش سایت عبری واللا، دولت بایدن از زمان تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی، تلاش‌هایی برای کمک به این کابینه و حفظ ثبات آن انجام داده است. کاخ سفید پیشتر تصمیم گرفته بود بازگشایی کنسولگری خود در قدس را به بعد از تصویب بودجه کل اراضی اشغالی در نوامبر آتی موکول کند تا این اقدام ثبات کابینه را تضعیف نکند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نفتالی بنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر