تیتر امروز

گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.

اطهره نژادی: ۲ برابر ظرفیت زندان‌های ایران، زندانی زن وجود دارد

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در کنار پویش ارمغان برای آزادی زنان با جرائم غیرعمد، در این معاونت تلاش داریم که فضای زندان از شمار زنان زندانی کم شود چرا که اکنون تراکم جمعیت آنها در زندان بالاست.

کد خبر: ۱۰۲۲
۱۰:۴۱ - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷

دیدارنیوز - اطهره نژادی روز شنبه در نشست خبری افزود: ما انتظار داریم در زندانی که دو برابر ظرفیت، افراد زندانی وجود دارد تلاش شود زندان خلوتتر شود.

نژادی با بیان اینکه در طرح ارمغان ٢ با همکاری همه هنرمندان و افراد نیکوکار ٨٢٠ میلیون تومان جمع آوری شد که ١٣ نفر از زنان با حرائم غیرعمد آزاد شدند البته این رقم بخشی از میزان را ستاد دیه و بخشی را نیز شاکیان بخشوده اند.

 وضعیت زنان در زندان مناسب نیست و مادران با جرائم غیر عمد همراه کودکشان در زندانند.

وی با بیان اینکه پویش ارمغان ٢ در ادامه پویش ١ برای آزادی زنان با جرائم غیرعمد در سال گذشته اجرا شد، افزود: براساس بازدیدهایی که از زندان کشور داشتیم  وضعیت زنان را مناسب ندیدیم.

نژادی ادامه داد: متاسفانه مادران با جرائم غیرعمد و فرزندان خردسال آنها در زندان به سر میبرند، کودکانی که زندگی را فقط در چهار دیواری زندان به یاد می آورند که به همین منظور طرح ارمغان را برنامه ریزی کردیم.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: از ستاد دیه می خواهیم که این موضوع را مدنظر داشته باشد و اگر امکان دارد بجای اینکه یک نفر با رقم بالای دیه آزاد شود تعداد بیشتری از زنان با جرائم غیرعمد برای خالی شدن زندان ها از زندان آزاد شوند.

وی ادامه داد: در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری سعی می کنیم برنامه ریزی حوزه زنان با موضوع پیشگیرانه باشد اما باید گفت توجه به زنان با جرائم غیرعمد نوع درمانی است.

نژادی ادامه داد: انتظار داریم پویش ارمغان ٢ مداوم باشد و امیدواریم در سال جاری نیز با نام ارمغان ٣ در ماه مبارک رمضان با همکاری همه دوباره شروع شود.

وی با بیان اینکه حضور مادر و فرزند در زندان اصلا مناسب نیست، اظهار داشت: برای اجرای طرح ارمغان نیاز به همکاری همه مسئولان و سازمان های مردم نهاد و صداو سیما داریم چرا که در طرح های گذشته متاسفانه صدا و سیما همکاری خوبی نداشت و اگر همکاری ها افزایش نیابد نمی توانیم پیشرفت کار را ببینیم.

وی با بیان اینکه اکنون ٢٥٠ زن با جرائم غیرعمد در زندان‌های کشور بسر می برند، اضافه کرد: پارسال حدود ٤٠٠ میلیون تومان برای آزادی ٣٢ زن زندانی جمع آوری شد، البته باید گفت که میزان دیه این افراد بالاست.

وی با بیان اینکه ظرفیت پویش بسیار فوق العاده است، اظهار داشت: استفاده از این پویش می تواند به ما کمک کند و امیدواریم ارمغان ٣ در ماه مبارک رمضان به اجرا گذاشته شود.

وی درباره ایجاد مهدکودک در زندان ها نیز گفت: روی این موضوع اتفاق نظر وجود ندارد و برخی معتقدند کودک باید از فضای بیرون نه فضای زندان زندگی خودش را ادامه دهد و برخی هم معتقدند که مهدکودک باید در زندان باشد و این همچنان محل بحث است.

نژادی ادامه داد: سوالی مورد بحث این است که ما آیا می خواهیم کودک با پدر و مادر در زندان یا بیرون از زندان باشد، این مشکل هم باید حل شود.

وی یکی از موضوعات مهم درباره زنان زندانی با حکم باز نیز گفت: تلاش ما این است که مجازات جایگزین برای بانوان داشته باشیم.

وی درباره میانگین سنی زنان زندانی براساس بازدیدهایی که بنده داشتم نیز افزود: براساس اطلاعاتی که وجود دارد میانگین سنی ١٧ تا ٣٧ سال بود البته زنان با سنین بالاتر نیز وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی