تیتر امروز

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!
از چشم جهان (۱۴)

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!

در چهاردهمین شماره ستون از چشم جهان حمیدرضا بابایی مقاله‌ای از فارین پلیسی را ترجمه کرده است که دردسرهای احتمالی طالبان برای ایران می‌پردازد. دردسرهایی که ممکن است بزرگ باشد!
سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۸) + فایل صوتی

سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران

هجدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به سفر هفته آینده اردوغان به نیویورک و مواجه او با جو بایدن اختصاص دارد. رئیس جمهوری که به قدرت رسیدنش یک بدشانسی محض برای اردوغان بود!

سه دومیدانی کار ایرانی پیش از ترک ایران چه گفتند؟

احسان حداد، فرزانه فصیحی و حسن تفتیان سه دوومیدانی‌کار ایران قبل از اعزام به بازی‌های المپیک توکیو صحبت‌هایی را مطرح کردند.

کد خبر: ۱۰۲۱۰۶
۰۹:۱۶ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۰

سه دومیدانی کار ایرانی

دیدارنیوز - تیم دوومیدانی ایران متشکل از سه ورزشکار و یک مربی یکشنبه شب، سوم مرداد راهی بازی‌های توکیو شد تا از هشتم مرداد رقابت خود را در المپیک آغاز کند.

احسان حدادی در پرتاب دیسک، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی در دوی ۱۰۰ متر مردان و زنان به همراه ایوب دادروان به عنوان مربی راهی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ شدند.

مهدی پیرجهان دونده ۴۰۰ متر بامانع و یکی دیگر از المپین‌های ایران به دلیل ابتلا به کرونا اعزام نشد و مطابق با اعلام فدراسیون دوومیدانی در صورت منفی بودن تست او طی روزهای آینده اعزام می‌شود.

هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دوومیدانی که سرپرست تیم نیز محسوب می‌شود، دوم مرداد و پیش از تیم به محل بازی‌های المپیک رفت. 

احسان حدادی: شاید آخرین المپیکم باشد 

 حدادی پیش از اعزام به توکیو در مورد برگزاری المپیک ۲۰۲۰ گفت: سختی‌های زیادی در مسیر توکیو ۲۰۲۰ کشیدیم، پستی و بلندی‌های، آسیب‌ها و برو بیاهای زیادی داشتیم. از طرفی منتظر بودیم المپیک کنسل شود اما با یک سال تعویق برگزار شد. اتفاقات بدی در این المپیک می‌افتد و متاسفانه ما مهدی پیرجهان را که یکی از قهرمانان خوب کشورمان است، در این سفر همراه نداریم. امیدوارم خیلی سریع جواب تستش منفی باشد تا در توکیو شاهد رقابت این عزیز باشیم.

او افزود: خوشحالم که چهارمین المپیکم را تجربه می‌کنم، امیدوارم بتوانم در این بازی‌ها رکورد خوبی را پرتاب کنم.  هرچند مصدومیت زیادی در بدنم دارم اما به خاطر دوومیدانی و ورزش کشورم شرکت می‌کنم و امیدوارم بهترین نتیجه را بگیرم. از مردم کشورم می‌خواهم که برای ورزشکاران ایران دعا کنند و انرژی مثبت بفرستند تا همه بتوانند دست پر برگردند و در این شرایط سخت دل مردم را شاد کنند.

حدادی بیان کرد: شاید آخرین المپیکم باشد، شاید هم نه اما امیدوارم هر چه صلاحم است در این بازی‌ها رقم بخورد.

حسن تفتیان: المپیک نقطه عطفی برای شاد کردن مردم است

سریع‌ترین مرد ایران هم در مورد این بازی‌ها گفت: خیلی خوشحالم که برای دومین دوره این افتخار را دارم و لطف خدا شامل حالم شده که نماینده خوبی برای مردم کشورم باشم. تمام تلاشم را می‌کنم تا در این مسابقه بزرگ نماینده شایسته‌ای برای کشورم باشم.

او افزود: قطعا این مسابقات می‌تواند نقطه عطفی برای خوشحالی مردم کشورمان باشد. مردمی که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به شادی نیاز دارند و  در سختی زیادی هستند. مردم در سراسر ایران، چه خوزستان و سیستان چه اقصی نقاط کشور روزهای سختی را تجربه می‌کنند. امیدوارم روزهای خوبی برای ایران عزیز فرا برسد و ورزشکاران بتوانند در این بازی‌ها دل مردم را شاد کنند.

فرزانه فصیحی:  امیدوارم بهترین خودم باشم 

فصیحی هم در گفت: خدا را شکر می‌کنم که نماینده زنان دوومیدانی در المپیک توکیو هستم. امیدوارم با دعاهای مردم و دوستان دوومیدانی در مسابقات نتیجه خوبی بگیریم، عملکرد خوبی ثبت کنیم و بهترین خودمان باشیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: المپیک توکیو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر