تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...

درباره پدر تمبک‌نوازی شیراز که امروز درگذشت

منوچهر مولایی، نوازنده پیشکسوت تمبک اهل فارس صبح یکشنبه در ۸۳ سالگی در شیراز درگذشت.

کد خبر: ۱۰۲۰۶۱
۱۶:۰۲ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰

درگذشت پدر تمبک‌نوازی شیراز

دیدارنیوز ـ مهران بردیده _ خواننده محلی فارس _ درباره این هنرمند فقید گفت: ایشان برای نخستین بار سبک تمبک نوازی حسین تهرانی که سبک نوین و علمی نواختن این ساز بود را وارد شیراز کردند و لقب پدر تمبک پدر شیراز را به خود اختصاص دادند. ایشان شاگردان بسیار بزرگی، چون علی توللی که در آمریکا فعالیت دارد و با هنرمندان زیادی در آنجا همکاری داشته را تربیت کرده است. اغلب نوازندگان تمبک شیراز از شاگردان ایشان بوده‌اند.

او ادامه داد: استاد مولایی سال‌ها رهبری ارکستر فرهنگ و هنر را بر عهده داشته است. مرحوم استاد منوچهر مولایی توجه بسیاری به حفظ و اشاعه موسیقی محلی شیراز و فارس داشت و از معدود هنرمندان شیرازی بود که با بزرگان موسیقی ایران از جمله غلامحسین بنان، فرهنگ شریف، فضل الله توکل، جلیل شهناز، پرویز یاحقی، حسن ناهید، رضا ورزنده، محمودی خوانساری، انوشیروان روحانی، همایون خرم، مهرداد کاظمی و… همکاری داشته است.

این هنرمند همچنین تصریح کرد که مراسم تشییع مرحوم مولایی صبح فردا (دوشنبه) چهارم مرداد ماه برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: هنرمندان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر