تیتر امروز

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!
از چشم جهان (۱۴)

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!

در چهاردهمین شماره ستون از چشم جهان حمیدرضا بابایی مقاله‌ای از فارین پلیسی را ترجمه کرده است که دردسرهای احتمالی طالبان برای ایران می‌پردازد. دردسرهایی که ممکن است بزرگ باشد!
سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۸) + فایل صوتی

سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران

هجدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به سفر هفته آینده اردوغان به نیویورک و مواجه او با جو بایدن اختصاص دارد. رئیس جمهوری که به قدرت رسیدنش یک بدشانسی محض برای اردوغان بود!

تراکتور سد محکمی مقابل پرسپولیس خواهد بود

پیشکسوت سرخابی گفت: تیم‌های پرسپولیس و تراکتور به دنبال کسب پیروزی هستند و رضایت دو تیم در کسب سه امتیاز است.

کد خبر: ۱۰۱۸۴۴
۱۴:۱۸ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

تراکتور  پرسپولیس

دیدارنیوز - هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در شرایطی با برگزاری هشت دیدار برگزار می‌شود که در بالا و پایین جدول دیدارهای حساسی را شاهد خواهیم بود. تیم‌های پرسپولیس و سپاهان که مدعیان اصلی فتح جام هستند، میزبان تراکتور و ذوب‌آهن هستند؛ دیدارهای بسیار دشواری که در تعیین قهرمان لیگ برتر بسیار تأثیرگذار است. در پایین جدول نیز سایپا و ذوب‌آهن حداکثر تلاش خود را می‌کنند تا بتوانند به همراه ماشین‌سازی به لیگ برتر سقوط نکنند. در همین راستا گفت‌وگویی با فرزاد آشوبی پیشکسوت پرسپولیس و استقلال داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

آنا: مصاف تیم‌های پرسپولیس و تراکتور از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است. بخت کدام تیم برای کسب پیروزی بیشتر است؟
آشوبی: بدون تردید بازی حساس و سنگینی را شاهد خواهیم بود. البته پرسپولیس به دلیل نتایجی که در سال‌های اخیر و به‌خصوص در این فصل گرفته، احتمال پیروزی‌اش از تراکتور بیشتر است ولی پیچیدگی مسابقات به‌گونه‌ای است که نمی‌توان برتری را به‌طور قطعی به سرخ‌پوشان تهران داد. هر دو تیم بازی بسیار سختی دارند و بدون تردید حداکثر تلاش خود را می‌کنند تا برنده شوند. پرسپولیس نمی‌خواهد صدر جدول را از دست بدهد و تراکتور نیز به دنبال حفظ رتبه چهارم است. بنابراین رضایت دو تیم در کسب سه امتیاز مسابقه خواهد بود.

آنا: عملکردی که پرسپولیس و تراکتور در هفته‌های اخیر داشته‌اند تا چه اندازه از لحاظ روحی و روانی به پیروزی آنها در این مسابقه کمک می‌کند؟
آشوبی: ایده و استراتژی هر دو تیم قطعاً به گونه‌ای خواهد بود که بتوانند برنده شوند. پرسپولیس به دلیل انسجامی که در تمامی خطوط دارد، سعی خواهد کرد ابتکار عمل را در اختیار بگیرد. در مقابل، روش بازی تراکتور بدون شک به‌گونه‌ای خواهد بود که راه‌های نفوذ بازیکنان کلیدی پرسپولیس را قطع کند و اجازه شکل‌گیری حملات مناسب را از حریف تهرانی بگیرد. بدون شک تراکم دفاعی تراکتور سد محکمی مقابل حملات طوفانی خواهد بود. البته که سرخ‌پوشان تبریز هم از تاکتیک ضدحمله استفاده خواهند کرد و در جریان مسابقه است که می‌توان مشخص کرد کدام تیم بخت بیشتری برای پیروزی دارد. روی کاغذ می‌توان پرسپولیس را برنده دانست اما نتیجه نهایی درون زمین رقم می‌خورد.

آنا: سپاهان تا چه اندازه می‌تواند از پیروزی بر ذوب‌آهن خاطرجمع باشد؟
آشوبی: طبیعتاً سپاهان برای آنکه از پرسپولیس جا نماند، حداکثر تلاش خود را می‌کند تا به پیروزی دست یابد. این تیم نمی‌تواند فقط چشم به نتیجه بازی پرسپولیس داشته باشد بلکه باید با تمام توان به فکر ارائه برنامه‌های متنوعی باشد تا به پیروزی دست یابد. در مقابل ذوب‌آهن هم می‌داند اگر در دربی اصفهان بازنده شود دور از انتظار نیست که رتبه چهاردهم را با پانزدهم عوض کند و وارد منطقه سقوط شود.

آنا: در جنگ انگیزه‌های نمایندگان اصفهان کدام تیم بخت بیشتری برای برنده شدن دارد؟
آشوبی: انگیزه‌های دو تیم متفاوت است. اینکه از چه استراتژی استفاده شود و چگونه استراتژی مد نظر سرمربیان دو تیم توسط بازیکنان تعریف شود، بسیار اهمیت دارد. در چنین بازی‌های حساسی تیمی که بتواند خط دفاعی حریف را غافلگیر کند، بخت بیشتری برای برنده شدن دارد. به‌رغم یکسری تصورات غیرحرفه‌ای که دو تیم از اصفهان هستند و ممکن است تیمی که جایگاه پایین‌تری در جدول دارد به سود تیم مدعی قهرمانی نتیجه مسابقه را واگذار کند، یقین دارم هر دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن در اوج شرافتمندی با یکدیگر بازی خواهند کرد تا بتوانند برنده از زمین خارج شوند.

آنا: سایپا برای بقا در لیگ برتر چاره‌ای جز پیروزی مقابل آلومینیوم اراک ندارد. به نظرتان خودروسازان می‌توانند در این مسابقه حساس برنده شوند؟
آشوبی: سایپا دو فرصت بیشتر برای ماندن در لیگ برتر ندارد و باید از هر دو فرصت خود به بهترین شکل استفاده کند. در گام اول تنها پیروزی مقابل آلومینیوم اراک است که در هفته پایانی سایپا را در لیگ برتر حفظ می‌کند. هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی سایپا عملاً این تیم را از لیگ برتر کنار خواهد گذاشت. بنابراین باید در انتظار نمایش بسیار خوبی از سوی شاگردان سعید اخباری باشیم تا آنها بتوانند در هفته آخر نیز برای بقا در لیگ برتر بجنگند.

آنا: به نظر می‌رسد جدال استقلال با نساجی مازندران برای آبی‌پوشان تهران جنبه تشریفاتی داشته باشد؟
آشوبی: تیم‌های بزرگ همیشه برای احترام بازی خواهند کرد. این احترام از طریق کسب نتایج خوب رقم می‌خورد. درست است که استقلال در دو هفته پایانی هر نتیجه‌ای کسب کند، جایگاهش تغییر نمی‌کند ولی انتظار می‌رود حتی در صورت استراحت دادن به چند بازیکن این تیم، شاهد یک بازی هجومی از سوی آبی‌پوشان باشیم و البته که نساجی هم حداکثر تلاشش را می‌کند تا در خانه بازنده نشود.

منبع: آنا
برچسب ها: پرسپولیس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر