تیتر امروز

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب
عضویت ایران در شانگهای

از ورود به بلوک شرق جدید تا برگ چانه‌زنی با غرب

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای با سر و صدای رسانه‌ای بسیاری همراه بوده است؟ آیا این رخداد نشان از ورود رسمی ایران به یک بلوک جهانی جدید دارد یا تنها اقدامی برای موازنه قدرت با غرب در...
علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...

دانشمندان سرطان سینه را به طور کامل شکست دادند

درمان جدید سرطان پستان باعث، به سرعت نه تنها تومور‌های اولیه را تا سطح غیرقابل شناسایی کاهش می‌دهد، بلکه با موفقیت با متاستاز‌ها نیز مبارزه می‌کند.

کد خبر: ۱۰۱۸۱۰
۱۲:۵۲ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

شکست کامل سرطان سینه

دیدارنیوز ـ به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه مطبوعاتی مدیکال اکسپرس اعلام شد: درمان جدید سرطان پستان باعث از بین رفتن سلول‌های تومور تا ۹۵ درصد در موش‌های آزمایشگاهی می‌شود و تقریباً بیماری را کاملاً شکست می‌دهد.

داروی ارسو (ErSO) که توسط دانشمندان دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین تولید شده است، به سرعت نه تنها تومور‌های اولیه را تا سطح غیرقابل شناسایی کاهش می‌دهد، بلکه با موفقیت با متاستاز‌ها نیز مبارزه می‌کند.

متخصصان می‌گویند: حتی هنگامی که چند سلول سرطانی زنده می‌مانند و باعث رشد مجدد تومور‌ها در طی چند ماه می‌شوند، نئوپلاسم‌ها کاملاً مستعد درمان‌های مکرر ErSO هستند.
ارسو باعث تخریب سریع بیشتر متاستاز‌ها در ریه ها، استخوان‌ها و کبد و کاهش چشمگیر متاستاز‌های مغزی شد.

فعالیت ارسو به پروتئینی به نام گیرنده استروژن بستگی دارد که در درصد زیادی از تومور‌های پستان وجود دارد.

هنگامی که ارسو به گیرنده استروژن متصل می‌شود، مسیر a-UPR سلولی را فعال می‌کند که سلول‌های سرطانی را برای رشد سریع آماده می‌کند و از آن‌ها در برابر استرس محافظت می‌کند.
با این حال، فعال شدن بیش از حد a-UPR سلول‌های سرطانی را بیش از حد بار می‌آورد و باعث مرگ آن‌ها می‌شود. برخلاف سلف‌های دیگر که به روشی مشابه کار می‌کنند، ارسو عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد نمی‌کند.

از آنجا که حدود ۷۵ درصد سرطان‌های پستان گیرنده‌های استروژن مثبت دارند، ارسو می‌تواند در برابر رایج‌ترین شکل سرطان پستان بسیار موثر باشد.

علاوه بر این، این دارو حتی ممکن است در برابر سرطان‌هایی که به طور سنتی دارای استروژن مثبت نیستند، عمل کند.

برچسب ها: علم و فناوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر