تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

حمایت روسیه از مشارکت ایران و هند در مذاکرات صلح افغانستان

یک مقام روس از پیشنهاد مشارکت دادن ایران و هند به عنوان عضوی از مذاکرات صلح بین الافغانی حمایت کرد.

کد خبر: ۱۰۱۵۹۹
۱۰:۱۳ - ۳۱ تير ۱۴۰۰

حمایت روسیه از مشارکت ایران و هند در مذاکرات صلح افغانستان

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گروه تروُیکا گسترش یافته و اعضای آن اکنون شامل روسیه، آمریکا، چین و پاکستان می شود، هشت بار از سال ۲۰۱۹ دیدار کرده است که آخرین بار آن ۳۰ آوریل امسال در دوحه بوده است. یک بیانیه مشترک بعد از دیدار ماه آوریل از طالبان خواسته بود  «سطح خشونت را در کشور  کاهش داده و دنبال حمله نظامی نباشد» .

روسیه روز چهارشنبه از مشارکت دادن هند و ایران در مذاکرات ادامه یافته ترویکا حمایت کرد، این گروه با پشتیبانی مسکو هدف تسهیل مذاکرات صلح بین الافغانی را دنبال می کند. 

دمیتری سولودوف سخنگوی سفارت روسیه در دهلی نو گفت که حضور تهران و دهلی نو به عنوان عضوی از این گروه بین دولتی، ظرفیت آن را غنی تر می کند. 

سولودوف گفت: با توجه به وضعیت رو به وخامت افغانستان، کاری که باید برای شکل دادن یک اتفاق نظر مناسب در جهت حمایت از مذاکرات بین الافغانی انجام داد، اهمیت بیشتری می یابد. 

پیشنهاد مسکو برای مشارکت ایران و هند به عنوان عضوی از این گروه چند روز بعد  از آن به میان می آید که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در نشستی در تاشکند گفته بود،  «امکان مشارکت بازیگران موثر خارجی» در مذاکرات ترویکا در حال بررسی شدن است. 

منبع: ایسنا
برچسب ها: طالبان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: