تیتر امروز

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

قهرمان چند دوره لیگ برتر این روزها در وضعیت بغرنجی به سر می‌برد و شکست‌های پیاپی همه را در اصفهان کلافه کرده. آیا محرم نویدکیا به آخر خط رسیده است؟

انهدام باند توزیع قرص‌های گلوریا در تهران

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و انهدام یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های توزیع دارو‌های غیرمجاز در سطح کشور و کشف بیش از ۱۶۰ هزار قلم از این دارو‌ها که بیشتر آن‌ها قرص‌های گلوریا بود، خبر داد.

کد خبر: ۱۰۰۹۱۹
۱۷:۳۱ - ۲۶ تير ۱۴۰۰

انهدام باند توزیع قرص‌های گلوریا

دیدارنیوز ـ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: با توجه به ممنوعیت خرید و فروش دارو در فضای مجازی اخیراً افرادی که در این زمینه فعالیت مجرمانه داشتند، تحت رصد پلیس قرار گرفتند و بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به عوارض وحشتناک مصرف برخی از این دارو‌ها از جمله قرص‌های گلوریا گفت: در تحقیقات اولیه رسیدگی به پرونده و پس از بررسی‌های تخصصی کارشناسان پلیس فتا پایتخت متوجه پیچیدگی پرونده شدند و پی بردند سه نفر مجرم حرفه‌ای در حال فعالیت در زمینه توزیع قرص‌های گلوریا و دیگر دارو‌ها بوده و افراد رصد شده صرفاً خرده فروش این شبکه هستند.


بیشتر بخوانید: سبقت مصرف مواد مخدر گل از شیشه


سرهنگ گودرزی ادامه داد: با بررسی‌های بیشتر و اقدامات فنی مشخص شد این شبکه گسترده توزیع دارو‌های غیرمجاز در فضای مجازی در سطح کشور فعالیت دارد و این افراد با تبلیغات اغواکننده و دروغین اقدام به توزیع و فروش این دارو‌ها که اکثراً از قرص‌های چاقی، لاغری و … هستند کردند. با این روش نه تنها سود کلانی به جیب زده‌اند، بلکه آسیب‌های بسیار خطرناک و جبران ناپذیری نیز به مصرف کنندگان این دارو‌ها وارد کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: با تلاش‌های شبانه روزی همکاران من در مجموعه پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ هر سه عضو این هرم مرگ بار شناسایی و پس از تشریفات قضائی در چندین عملیات پیچیده پلیسی در نقاط مختلفی از استان تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند. همچنین بیش از ۱۶۰ هزار داروی غیرمجاز از محل دستگیری این مجرمین کشف شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و خط قرمز‌های پلیس سلامت مردم است و کسانی که جان مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار دهند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند شد افزود: در بین دارو‌های مکشوفه از این شبکه تعداد بسیار زیادی از قرص‌های گلوریا که متأسفانه عوارض بسیار خطرناکی را در سوابق مصرف توسط تعدادی از هموطنان در پی داشته است کشف شدکه این مجرمین قصد داشتند این قرص‌ها را در آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌های بدنسازی توزیع کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پلیس فتا با رصد‌های مستمر و شبانه روزی خود در فضای مجازی با هر گونه خرید و فروش دارو و موارد مرتبط با آن در فضای مجازی برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه خرید و فروش محصولات دارویی در فضای مجازی ممنوع است، به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه امکان ارائه دارو‌های تقلبی و تاریخ‌گذشته در فضای مجازی متصور است، بهتر است هرگونه دارو و مواد بهداشتی از دارو خانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و خریداری شود و از خرید و استفاده هرگونه دارو تحت عناوین مختلف از جمله چاقی، لاغری و … بدون هماهنگی با پزشک مربوط جدا خودداری کنند.

این مقام مسئول تاکید کرد: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری یا اعلام هرگونه موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

منبع: مهر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر