تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

طالبان: تصمیم اردوغان برای حفاظت نظامی از فرودگاه کابل غیرعاقلانه است

گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای حضور نیروهای ترکیه در خاک این کشور برای حفاظت از فرودگاه کابل را غیرعاقلانه و نقض حاکمیت خود دانست و گفت که با این نیروها بر اساس فتوای جهاد برخورد خواهد کرد.

کد خبر: ۱۰۰۳۵۰
۱۶:۳۱ - ۲۲ تير ۱۴۰۰

اردوغان طالبان فرودگاه کابل

دیدارنیوز: گروه طالبان با صدور بیانیه‌ای نسبت به احتمال حضور نیروهای ترکیه برای حفاظت از فرودگاه کابل واکنش نشان داد. این گروه در بیانیه خود اعلام کرده است: «تصمیم رهبری ترکیه ناعاقلانه، نقض حاکمیت و تمامیت ارضی ما و مغایر منافع ملی ماست. امارت اسلامی افغانستان این تصمیم نکوهیده و شرم آور را قویا محکوم میکند چرا که مشکلاتی میان ملت‌های ترکیه و افغانستان ایجاد خواهد کرد.»

طالبان تاکید کرده است که در صورت حضور نیرو‌های ترکیه در خاک افغانستان با آن‌ها بر پایه فتوای جهاد برخورد خواهد کرد. همان فتوایی که در طول ۲۰ سال گذشته جنگ با نیرو‌های آمریکایی بر مبنای آن انجام شده است.

پس از خروج نیروهایی آمریکایی از افغانستانی خبرهایی مبنی بر حضور نیروهای ترکیه برای حفاظت از فرودگاه کابل در رسانه‌ها منتشر شده است.

به گزارش این منابع ترکیه اعلام کرده است که در صورت تامین شرایط لازم از جمله حمایت مالی و لجستیکی می‌تواند حفاظت از این فرودگاه را بر عهده بگیرد. 

در طول سال‌های اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به انجام ماموریت‌های برون مرزی توسط ارتش این کشور تمایل نشان داده است. مداخلات ترکیه در خاک سوریه و نیز حضور نیروهای نظامی این کشور در لیبی از جمله این مداخلات است. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: