تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

ضرورت تسریع رفع تحریم‌ها برای پاسخگویی به مطالبات کارگران

جبههٔ اصلاحات ایران در بیانیه ای از مطالبات کارگران دفاع کرد و مطالبات را تحت تاثیر تحریم‌های ترامپ و پرداخت نشدن حقوق کارگران توسط دولت می‌داند.

کد خبر: ۱۰۰۲۸۵
۱۲:۴۷ - ۲۲ تير ۱۴۰۰

ضرورت تسریع رفع تحریم‌ها برای پاسخگویی به مطالبات کارگران

دیدارنیوز - در هفته‌های گذشته شاهد گسترش اعتراض و اعتصاب گروه‌هایی از کارگران کشور بوده‌ایم. برخورداری از حق تشکل و تجمع و اعتراض، افزایش حداقل دست‌مزد متناسب با افزایش قیمت‌ها، پرداخت بدون تعویق دستمزدها، بهبود ایمنی و امکانات و استانداردهای بهداشتی در محیط کار و برخورداری از حق مرخصی منصفانه از جمله مطالبات به حقی است که کارگران معترض مطرح کرده‌اند و پاسخگویی به این مطالبات برای کلیهٔ کارگران کشور مطلوب است.

در سال‌های اخیر و به ویژه تحت تاثیر تحریم‌های گسترده و بی‌سابقهٔ ترامپ علیه ایران، عموم کارگران و کارمندان رسمی کشور، حتی از آن‌ها بیشتر کارگران و کارمندان پیمانی، از آن‌ها هم شدیدتر کارگران غیررسمی و از همه نگران‌کننده‌تر ‌بیش از ۷ میلیون خانوار ایرانی که حتی یک عضوشان هم حقوق ثابت نمی‌گیرند تحت فشار معیشتی شدیدی قرار داشته‌اند. تامین منابع مورد نیاز برای پاسخگویی به مطالبات بر حق عموم کارگران کشور مستلزم تسریع رفع تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است.

همچنین برای حل ریشه‌ای مساله و کاهش نارضایتی همهٔ کارگران، به رسمیت‌شناسی حق تشکل و افزایش قدرت چانه‌زنی جمعی نیروی کار نیز ضرورت دارد. افزایش امنیت شغلی کلیهٔ کارگران و تقویت تور حمایتی (از جمله بیمهٔ بیکاری و ضمانت آموزش عمومی باکیفیت و خدمات سلامت عمومی) هم از لوازم بهبود شرایط زندگی کارگران است که مستلزم رفع تحریم‌ها و کاهش شدت بحران اقتصادی، و البته افزایش کیفیت و ظرفیت حکمرانی، پذیرش لوازمِ سیاستی و نهادیِ توسعهٔ‌ فراگیر و متوازن و پایدار، و بهبود سازوکارهای کارآمد بازتوزیع عادلانه‌تر ثروت است.

جبههٔ اصلاحات ایران ضمن دفاع از حقوق و مطالباتِ بر حق کارگران، از مجموعهٔ‌ نهادهای حکمرانی می‌خواهد به تجدید نظر در سیاست خارجی و رفع سریع تحریم‌ها برای مهار بحران اقتصادی و ممکن‌سازی پاسخگویی مطالبات کارگران اولویت دهد.


منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر