تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

شکایت ترامپ از گوگل، توییتر و فیس‌بوک

دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه علیه توییتر، فیس‌بوک و توییتر و همچنین مدیران عامل این شرکت‌ها شکایت و آن‌ها را به خاموش کردن غیرقانونی نقطه نظرات محافظه کارانه متهم کرد.

کد خبر: ۹۹۶۴۲
۱۳:۳۵ - ۱۸ تير ۱۴۰۰

ترامپ و گوگل

دیدارنیوز - این شکایت‌ها که در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در میامی تنظیم شده است، مدعی شده اند که این پلتفرم‌های رسانه اجتماعی حق آزادی بیان که با نخستین متمم قانون اساسی آمریکا تضمین شده است را زیر پا گذاشته اند.

ترامپ به دنبال وضعیت شکایت گروهی برای این شکایتهاست یعنی می‌خواهد نماینده منافع کاربران دیگر توییتر، فیس بوک و یوتیوب گوگل باشد که ظاهرا به شکل غیرمنصفانه‌ای صدای آن‌ها خاموش شده است.

وی در تنظیم این سه شکایت ادعا‌های مشابهی علیه فیس بوک و مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت، توییتر و جک دورسی، مدیرعاملش و گوگل و ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت مطرح کرد. حضور ترامپ در توییتر برای همیشه ممنوع شده و فیس بوک حداقل تا سال ۲۰۲۳ فعالیت ترامپ در این شبکه اجتماعی را معلق کرده است. یوتیوب هم تا زمانی که این شرکت تشخیص دهد ریسک خشونت کاهش پیدا کرده است، مانع از فعالیت ترامپ خواهد شد.

ترامپ در یک مصاحبه مطبوعاتی در زمین گلف خود در بدمینستر نیوجرسی گفت: ما به پیروزی تاریخی برای آزادی آمریکایی و همزمان آزادی بیان دست پیدا خواهیم کرد.

ترامپ بلندگوی رسانه اجتماعی خود را امسال و پس از این که شرکت‌های فناوری وی را به نقض سیاست‌ها علیه حمایت از خشونت متهم کردند، از دست داد. صد‌ها حامی ترامپ در ششم ژانویه پس از سخنرانی ترامپ و تکرار ادعا‌های واهی وی درباره تقلب انتخاباتی، به ساختمان کنگره آمریکا حمله بردند.

بر اساس گزارش رویترز، در شکایت ترامپ از قاضی خواسته شده است بخش ۲۳۰ قانون نزاکت ارتباطات که ستون فقرات اینترنت نامیده می‌شود، زیرا به وب سایت‌ها در خصوص محتوای ارسال شده توسط کاربران مصونیت حقوقی می‌دهد را بی اعتبار اعلام کند. ترامپ و سایرین به بخش ۲۳۰ حمله کرده و می‌گویند به شرکت‌های اینترنتی بزرگ حمایت قانونی بیش از حدی داده و به آن‌ها اجازه داده است از مسئولیت بابت اقداماتشان فرار کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: