تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

فایزر به دنبال اخذ مجوز تزریق دُز تقویتی واکسن کرونا

شرکت داروسازی فایزر در نظر دارد تا مجوز تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را دریافت کند.

کد خبر: ۹۹۶۴۱
۱۳:۱۹ - ۱۸ تير ۱۴۰۰

دز تقویتی فایزر

دیدارنیوز - شرکت داروسازی فایزر برنامه دارد تا در مدت یک ماه آینده مجوز تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را از تنظیم کنندگان مقررات دارویی ایالات متحده دریافت کند، زیرا شواهد حاکی از احتمال ابتلای مجدد شش ماه پس از واکسیناسیون و گسترش سویه دلتا با قابلیت سرایت بیشتر است.

با این حال سازمان غذا و داروی ایالات متحده و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند: مردم آمریکا که کاملا در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده اند در حال حاضر نیازی به تزریق دُز تقویت کننده ندارند. همچنین برخی از محققان موضوع ضرورت تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس را زیر سوال برده اند.

"میکائیل دولستن" یکی از مدیران ارشد شرکت فایزر مدعی شده است که واکسن کروناویروس ساخت این شرکت در برابر سویه دلتا اثربخش است، اما پس از شش ماه احتمال ابتلای مجدد وجود دارد، زیرا پیش بینی میشود که میزان آنتی بادی کاهش پیدا کند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان غذا و داروی ایالات متحده و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در بیانیه مشترک خود اعلام کرده اند: در صورت تایید علمی لزوم تزریق دُز تقویتی واکسن کروناویروس، این آمادگی وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: