تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

۳۷۰ هزار میلیارد تومان معوقه مالیاتی در اقتصاد ایران

پارسا گفت: اقتصاد‌های موفق دنیا حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی خود، مالیات وصول میکنند،، اما چنین امکانی فعلا برای اقتصاد ما فراهم نشده است.

کد خبر: ۹۹۴۴۴
۱۱:۴۶ - ۱۶ تير ۱۴۰۰

 معوقه مالیاتی در اقتصاد ایران

دیدارنیوز ـ رئیس سازمان مالیاتی افزود، با این قوانین و مقررات کشور ما میزان فرار مالیاتی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که ۵۰ هزار میلیارد تومان آن اجتناب مالیاتی است که به مجموع این دو مورد شکاف مالیاتی اطلاق میشود.

رئیس سازمان مالیاتی گفت: از ۳۷۰ هزار میلیارد تومان معوقه مالیاتی تنها ۲۰ هزار میلیارد تومان قابل وصول است.

به گفته پارسا، همکاران سازمان مالیاتی سال گذشته شاهکار کردند و اینکه بگوییم وصول مالیات و افزایش درامد‌های مالیاتی در سال گذشته نتیجه طبیعی تورم است بحث قابل قبولی نیست.

رئیس سازمان مالیاتی معتقد است، خلاصه قانون پایانه‌ةای فروشگاهی این است که همه فاکتور‌های صادره توسط همه کسب و کار‌های کشور به صورت رمز نگاری شده و امن در اختیار سازمان مالیاتی کشو قرار گیرد، برای اجرای این موضوع همگرایی سه قو را نیاز داریم.

منبع: تحریریه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: