تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

کرونای هندی به تهران هم رسید

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: کرونای دلتا یا همان ویروس جهش‌یافته هندی کرونا در بیماران تهرانی هم مشاهده شده و به عبارتی این بیماری وارد پایتخت هم شده است.

کد خبر: ۹۹۳۱۵
۱۳:۴۷ - ۱۵ تير ۱۴۰۰

کرونای هندی در تهران

دیدارنیوز ـ دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: وضعیت بالینی بیماران مراجعه‌کننده به مراکز درمانی مؤید این موضوع است که نوع دلتای ویروس کرونا به تهران نیز نفوذ کرده است.

وی ادامه داد: هرچند امکان بررسی بیماران از لحاظ ابتلا به این ویروس جهش‌یافته هندی وجود ندارد، اما شواهد موجود بر این موضوع دلالت دارد که رفتار فعلی ویروس در بیماران متناسب با دلتا یا همان ویروس جهش‌یافته هندی است.

توکلی تاکید کرد: با وجود اینکه شدت ابتلا و عفونت دلتا نسبت به ویروس انگلیسی بیشتر بوده و این ویروس مسری‌تر است، خوشبختانه مرگ و میر بر اثر این جهش بیشتر نشده است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: دقت تست‌های پی سی آر برای تشخیص دلتا، خیلی زیاد نیست و باید بیشتر به علائم بالینی برای تشخیص بیماری توجه کرد.

توکلی اظهار کرد: علائم اولیه ویروس جهش‌یافته هندی موسوم دلتا شبیه سرماخوردگی است و آبریزش بینی، گلودرد و احتقان بینی مهم‌ترین علائم اولیه ابتلا به کرونای هندی به شمار می‌رود.

پوشش کامل واکسیناسیون؛ مهم‌ترین راهکار مقابله با کرونا

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: هرچند توصیه‌های قبلی مانند رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای مقابله با بیماری کرونا موثر است، اما مهم‌ترین راهکار مقابله با آن پوشش کامل واکسیناسیون در کشور است.

او تاکید کرد: در حال حاضر مهم‌ترین راهکار مقابله‌ای با کرونا حتی دلتا به واکسینه شدن مردم برمی‌گردد و این کار باید با شتاب بیشتری انجام شود.

توکلی گفت: در شرایط فعلی به مردم توصیه می‌شود برای مقابله با کرونا فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و شستن مرتب دست‌ها رارعایت کنند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: کرونای هندی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: