تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

افزایش افسارگسیخته اجاره بها در ایلام

عدم نظارت بر بازار مسکن از سوی نهاد‌های مربوطه در استان ایلام سبب شده قیمت مسکن و اجاره بها به صورت سرسام‌آوری افزایش یابد.

کد خبر: ۹۹۲۷۵
۱۱:۴۲ - ۱۵ تير ۱۴۰۰

افزایش اجاره بها در ایلام

دیدارنیوز ـ افزایش افسارگسیخته و بی‌حد اجاره بهای مسکن در ایلام به‌ویژه در مناطق مختلف ایلام به شدت دامن‌گیر مستاجران شده است. این افزایش بی‌رویه و خودسرانه نرخ اجاره‌بها و مسکن در حالی است که ناتوانی مستاجران و آوارگی آنان را در پی داشته است و متصدیان بنگاه‌های معاملاتی مسکن در ایلام نیز این وضعیت را ناشی از نبود نظارت توسط متولیان امر می‌دانند.

اکثر قریب به اتفاق مستاجران در ایلام «پایین آمدن سود بانکی»، «شایعه پراکنی و ایجاد قیمت‌های کاذب توسط کانال‌های و شبکه‌های اجتماعی» و افزایش نرخ تورم را از عوامل تاثیر گذار بر روند افزایشی اجاره بها در ایلام عنوان می‌کنند.
بر اساس گزارش‌های میدانی مرور، وضعیت اجاره و رهن در ایلام سه برابر نسبت به سال گذشته شده و نظارت نیز براین افزایش توسط متولیان انجام نشده است.

نبود نظارت، راهی برای مستاجران باقی نگذاشته است و یکی از مستاجرانی که برای تمدید قرارداد اجاره به بنگاه آمده است می‌گوید چاره‌ای جز قبول شرایط مالک و تمدید قرارداد نداریم.

بر این اساس در حالی که در سال‌های نه چندان دور ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزش ملک به‌عنوان رهن از مستاجر دریافت می‌شد که طی سه سال اخیر این فرمول تغییر کرده و مبنای تعیین نرخ اجاره‌بها متری شده است که خواسته شهروندان ایلامی نظارت بر این وضعیت است.

برچسب ها: قیمت مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر