تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

افزایش افسارگسیخته اجاره بها در ایلام

عدم نظارت بر بازار مسکن از سوی نهاد‌های مربوطه در استان ایلام سبب شده قیمت مسکن و اجاره بها به صورت سرسام‌آوری افزایش یابد.

کد خبر: ۹۹۲۷۵
۱۱:۴۲ - ۱۵ تير ۱۴۰۰

افزایش اجاره بها در ایلام

دیدارنیوز ـ افزایش افسارگسیخته و بی‌حد اجاره بهای مسکن در ایلام به‌ویژه در مناطق مختلف ایلام به شدت دامن‌گیر مستاجران شده است. این افزایش بی‌رویه و خودسرانه نرخ اجاره‌بها و مسکن در حالی است که ناتوانی مستاجران و آوارگی آنان را در پی داشته است و متصدیان بنگاه‌های معاملاتی مسکن در ایلام نیز این وضعیت را ناشی از نبود نظارت توسط متولیان امر می‌دانند.

اکثر قریب به اتفاق مستاجران در ایلام «پایین آمدن سود بانکی»، «شایعه پراکنی و ایجاد قیمت‌های کاذب توسط کانال‌های و شبکه‌های اجتماعی» و افزایش نرخ تورم را از عوامل تاثیر گذار بر روند افزایشی اجاره بها در ایلام عنوان می‌کنند.
بر اساس گزارش‌های میدانی مرور، وضعیت اجاره و رهن در ایلام سه برابر نسبت به سال گذشته شده و نظارت نیز براین افزایش توسط متولیان انجام نشده است.

نبود نظارت، راهی برای مستاجران باقی نگذاشته است و یکی از مستاجرانی که برای تمدید قرارداد اجاره به بنگاه آمده است می‌گوید چاره‌ای جز قبول شرایط مالک و تمدید قرارداد نداریم.

بر این اساس در حالی که در سال‌های نه چندان دور ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزش ملک به‌عنوان رهن از مستاجر دریافت می‌شد که طی سه سال اخیر این فرمول تغییر کرده و مبنای تعیین نرخ اجاره‌بها متری شده است که خواسته شهروندان ایلامی نظارت بر این وضعیت است.

برچسب ها: قیمت مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: