تیتر امروز

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.
سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

سرنوشت برجام در دولت رئیسی؛ چشم‌اندازی در مه!

مذاکرات برای احیای برجام در دولت رئیسی ادامه می‌یابد. رحمن قهرمان‌پور تحلیلگر مسائل سیاسی در مورد سرنوشت برجام می‌گوید ایران و آمریکا هر خواهان توافق هستند اما رسیدن به توافق تنها با با خواست...

آمازون چقدر بزوس را پولدار کرد؟

جف بزوس روز دوشنبه از مقام مدیرعاملی شرکت آمازون کناره گیری کرد، اما این آمریکایی نیازی به چک اکانت‌های شبکه اجتماعی یا پرداختی‌های بیمه اجتماعی ندارد چرا که وی پولدارترین مرد جهان است.

کد خبر: ۹۹۲۴۱
۱۰:۰۷ - ۱۵ تير ۱۴۰۰

نقش آمازون در ثروت جف بزوس

دیدارنیوز ـ مجله فوربس برآورد کرده که ثروت جف بزوس از سال ۱۹۹۸ که برای نخستین بار در فهرست پولدارترین آمریکایی‌ها وارد شد، ۱۹۶ میلیارد دلار صعود کرده و اکنون به حدود ۲۰۲ میلیارد دلار رسیده است.

بیزنس اینسایدر برآورد کرده که ثروت بزوس ۷۳۹ هزار و ۴۸۹ برابر ثروت یک بازنشسته آمریکایی معمولی است.

در حقیقت بزوس که با وجود واگذاری مدیرعاملی آمازون به اندی جاسی، همچنان رییس هیات مدیره اجرایی این شرکت می‌ماند، از سال ۲۰۱۹ به تنهایی شاهد افزایش ۷۳ درصدی ثروتش بوده است؛ و این با وجود واگذاری بیش از یک چهارم از سهام شرکتش به مک کنزی اسکات، همسر سابقش در جریان طلاقشان اتفاق افتاده است.

عمده ثروت جف بزوس (۹۰ درصد) در آمازون بوده و باقی آن در فعالیت‌های دیگری مانند شرکت موشکی بلو اوریجین و روزنامه واشنگتن پست است.

یک موضوع دیگری که بزوس را از افراد عادی جدا می‌کند، این حقیقت است که وی مالیات بر درآمد کمتری پرداخت می‌کند. پروپابلیکا از آمار سرویس درآمد داخلی آمریکا برای بررسی اظهارنامه مالیاتی ثروتمندترین آمریکایی‌ها استفاده کرده است. در سال ۲۰۰۷ بزوس که یک میلیاردر بود، هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد. در سال ۲۰۱۱ که وی ثروت خالص ۱۸ میلیارد دلار داشت، هیچ مالیات فدرالی پرداخت نکرد و حتی ۴۰۰۰ دلار اعتبار مالیاتی برای کودکانش دریافت کرد.

بر اساس گزارش یو اس‌ای تودی، بزوس روز دوشنبه در بیست و هفتمین سالگرد راه اندازی کتاب فروشی آنلاین آمازون بازنشسته شد. بزوس در نشست سالانه سهامداران آمازون گفته بود این تاریخ را انتخاب کردیم، زیرا برای من احساسی است و ۲۷ سال پیش دقیقا در چنین روزی آمازون رسما به یک شرکت تبدیل شد. وی قرار است در نخستین پرواز انسانی بلو اوریجین به فضا سفر کند.

منبع: شفقنا
برچسب ها: جف بزوس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: