تیتر امروز

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم
«دیپلمات»؛ برنامه هفتم

روحی صفت: منافع ملی را اولویت سیاست خارجی قرار نداده‌ایم

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محسن روحی صفت، مسئول پیشین ستاد پشتیبانی افغانستان در وزارت امور خارجه میهمان هفتمین برنامه...

آزاد سازی اماکن عمومی شمال تهران از تصرف افراد سودجو

اماکن عمومی شمال تهران از تصرف افراد سودجو آزاد شده است و به زودی در اختیارعموم شهروندان قرار می‌گیرند.

کد خبر: ۹۹۱۷۱
۱۵:۴۱ - ۱۴ تير ۱۴۰۰

آزاد سازی اماکن عمومی شمال تهران

دیدارنیوز ـ این اقدام در راستای احقاق حقوق عمومی شهر، دستور کار مدیریت شهری منطقه یک قرار گرفته است و به گفته معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار این منطقه، آزاد سازی سالن صخره نوردی باغ اسکویی از جمله این امکان است.

سید عباس سجادی در توضیح بیشتر گفت: «براساس نامه اداره ورزش شهرداری منطقه یک این مجموعه که به صورت غیرمجاز، عدم رعایت استاندارد‌های ایمنی و بهداشتی و بدون پرداخت حقوق شهرداری فعالیت می‌کرد با پیگیری‌های قانونی تخلیه شد. همچنین اموال و تجهیزات این مجموعه که با اخطار‌های متعدد به متصرف مبنی برجمع آوری یا فروش آن به مجموعه شهرداری به نتیجه نرسید با استعلام اداره حقوقی و با رعایت تمهیدات لازم جمع آوری و انبار شدند.»

به گفته او با مشاوره فدراسیون صخره نوردی مقرر شد پیمانکار جدید اقدامات لازم برای بروزرسانی و نصب تجهیزات جدید را انجام دهد و به زودی این مجموعه بدون موانع و معارض در اختیار علاقمندان به این ورزش و دیگر حوزه‌های ورزشی قرار می‌گیرد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه یک به وضعیت زمین چمن بوستان آرزو هم اشاره و عنوان کرد: «این زمین چمن بنا به درخواست شهروندان در محله تجریش افتتاح شد، اما متاسفانه طی این سال‌ها خارج از روال قانونی، بدون وجود قرارداد مشخص و پرداخت هزینه، توسط افرادی سودجو مورد بهره‌برداری قرار گرفت. علیرغم تلاش‌های شهرداری برای باز پس‌گیری یا عقد قرارداد، متصرفان از هرگونه همکاری و پاسخگویی یا تحویل این زمین خودداری می‌کردند که در نهایت شهرداری با توسل به راهکار‌های قانونی، این محل عمومی را رفع تصرف و مجدد برای بهره‌برداری شهروندان در چارچوب قانون در اختیار سرای محله قرار داده است.»

به گفته سید عباس سجادی اقدامات شهرداری در راستای احقاق حقوق شهروندان و صیانت از اموال بیت‌المال به مذاق سودجویانی که سالیان سال بدون پرداخت حق عمومی از فضا‌ها بهره برداری می‌کردند، خوش نیامده است و با جوسازی قصد تشویش اذهان عمومی را دارند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در پایان تاکید کرد: «اقدامات را در راستای خدمات رسانی بهتر به شهروندان بوده و آنچه دچار تغییر شده نه خدمات ارائه شده به شهروندان بلکه جلوگیری از سودجویی برخی افراد از اموال عمومی بوده است که بی‌تردید مورد حمایت و رضایت شهروندان قرار خواهد گرفت.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر