تیتر امروز

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب
گزارش ویژه دیدار از خانه ملت

تحلیف رئیسی، آخرین پرده روحانی؛ هر دو در یک قاب

امروز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ سیزدهمین رییس جمهوری ایران در حضور مقامات لشکری و کشوری و مهمانان خارجی از حدود ۱۱۵ کشور، سوگند یاد کرد که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور...
رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است
مراسم تحلیف رئیس جمهوری سیزدهم برگزار شد

رئیسی: دولت ما دولت وفاق ملی است

رئیس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند.
انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!
سینما با چاشنی تفکر ۲۱

انجمن شاعران مرده ؛ ستایش زیبایی‌های هستی و دشواری انتخاب!

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

مادر ۱۳ساله هنگام زایمان جان خود را از دست داد

مادر ۱۳ساله بلوچ در حین زایمان جان خود را از دست داد.

کد خبر: ۹۸۹۹۶
۱۷:۱۶ - ۱۳ تير ۱۴۰۰

مرگ مادر ۱۳ساله هنگام زایمان

دیدارنیوز ـ برخی رسانه‌های نزدیک به فعلان بلوچ خبر داده‌اند که یک زن در سیستان و بلوچستان که تنها ۱۳ سال داشت، هنگام زایمان جان خود را از دست داده است.

درباره دلایل مرگ این زن تاکنون گزارش دقیقی منتشر نشده است. ازدواج این کودک‌همسری سال گذشته اتفاق افتاده است. زمانی که دختر ۱۲ سال داشت. او پس از گذشت ۳ ماه از ازدواجش باردار شده بود.

بنا بر این گزارش، این زن ۱۳ ساله که گفته شده اهل سراوان بوده، روز ۴ تیرماه پس از مراجعه به بیمارستان و در حین زایمان جان باخته است.

خبر فوت این مادر ۱۳ساله هنگام زایمان موجی از اعتراض و نگرانی در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر و اینستاگرام به راه انداخته است.

این حادثه تلخ در حالی رخ داده که بسیاری از فعالان حقوق کودکان سالهاست در تلاشند کودک‌همسری در کشورمان ممنوع شود و خانواده‌ها اجازه نداشته باشند دختران خود را در سنین پایین مجبور به ازدواج کنند.

منبع: رکنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: