تیتر امروز

تکرار فیل و فنجان المپیک مسکو در توکیو!
از آدام ساندورسکی تا تدی رینر

تکرار فیل و فنجان المپیک مسکو در توکیو!

با اینکه چند روزی از مسابقات جودو در المپیک توکیو گذشته اما هنوز هیبت و قامت جودوکای فرانسوی در وزن آزاد سوژه رسانه‌هاست و حتی نمونه‌های مشابه در ادوار گذشته را به خاطر می‌آورد.
چالش‌های برند سیاسی رئیسی؛ از کابینه تا کارآمدی و فسادستیزی
دیدار ۱۴۰۰؛ گفتگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

چالش‌های برند سیاسی رئیسی؛ از کابینه تا کارآمدی و فسادستیزی

آخرین برنامه دیدار ۱۴۰۰ که به بررسی برند سیاسی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اختصاص داشت، به چالش‌های پیش‌روی برند ابراهیم رئیسی پرداخته است. مردی که حالا ساکن پاستور است!

جودی دنچ و استیون فریرز در جشنواره مایورکا تجلیل می‌شوند

اسکرین دیلی نوشت: جشنواره فیلم مایورکا که از سوی کمیسیون فیلم مایورکا در اسپانیا برگزار می‌شود و امسال به صورت فیزیکی، اما بیشتر در فضای باز شکل می‌گیرد از ۲ چهره سینمای بریتانیا تجلیل می‌کند.

کد خبر: ۹۸۹۸۵
۱۶:۴۱ - ۱۳ تير ۱۴۰۰

تجلیل از جودی دنچ و استیون فریرز

دیدارنیوز ـ این جشنواره که از ۲۶ جولای تا یکم آگوست برپا خواهد بود ۲ چهره برجسته سینمای بریتانیا را مهمانان افتخاری خود خوانده است.

دنچ و فریرز که با یکدیگر در فیلم‌های «ویکتوریا و عبدل» و «فیلومنا» همکاری کرده بودند در مستر کلاسی که ۳۱ جولای برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. هر دوی آن‌ها جایزه استادان سینما را نیز از این جشنواره دریافت می‌کنند.

این جشنواره امسال کارش را با نمایش «شکم دریا» ساخته آگوستی ویلارونگا شروع می‌کند که ۶ جایزه از جمله جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم مالاگا در ماه ژوئن دریافت کرد.

این جشنواره همچنین اولین میزبان اسپانیایی فیلم «آنت» ساخته لئوس کاراکس به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن خواهد بود و همچنین اولین اکران اروپایی فیلم «مرگ همسر بانو» ساخته مت بیسونتی را انجام می‌دهد که با الهام از آثار لئونارد کوهن و با بازی گابریل بیرن ساخته شده است.

جودی دنچ بازیگر سرشناس بریتانیایی که از سال ۱۹۵۷ با بازی در نقش «اوفلیا» در نمایشنامه «هملت» کارش را شروع کرده در عرصه تئاتر و سینما درخشیده است. «هنری پنجم»، «شکسپیر عاشق»، «شکلات» و ایفای نقش «M» در مجموعه «جیمز باند» از جمله فیلم‌های وی است.

وی برای بازی در فیلم «شکسپیر عاشق» برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده و جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول زن را برای فیلم «خانم براون» و «آیریس» در کارنامه دارد. وی بفتای بهترین بازیگر مکمل زن را نیز برای «شکسپیر عاشق» و «شکلات» دریافت کرده است.

استیون فریرز کارگردان سرشناس بریتانیایی نیز جایزه بفتای تلویزیونی، جایزه سزار، جایزه گویا و خرس نقره‌ای جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را در کارنامه دارد. «چیز‌های زیبای کثیف»، «خانم هندرسون تقدیم می‌کند»، «ملکه»، «فیلومنا» و «ویکتوریا و عبدل» از جمله فیلم‌های وی هستند. «کشور متحد»، «بلندترین صدا» و «تست» از جدیدترین برنامه‌های تلویزیونی وی هستند.

منبع: مهر
برچسب ها: سینمای جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: