تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!

آتش سوزی ارتفاعات زاگرس جنوبی، در مرکز و شمال استان فارس وارد چهارمین روز شده است و تلاش برای مهار حریق همچنان ادامه دارد.

کد خبر: ۹۸۸۸۵
۱۱:۳۵ - ۱۳ تير ۱۴۰۰

ادامه حریق ارتفاعات زاگرس در فارس

دیدارنیوز ـ بنا به تایید شماری از فعالان زیست محیطی فارس، وقوع حریق در ارتفاعات زاگرس حد فاصل شهرستان‌های مرودشت و ارسنجان که از حوالی شامگاه پنجشنبه و در محدوده‌ای کوچک آغاز شده بود، امروز یکشنبه ۱۳ تیرماه، وارد چهارمین روز شده است.

طی روز‌های گذشته نیرو‌های محیط بانی، منابع طبیعی، بسیج و تشکل‌های مردمی و اعضای جوامع محلی این شهرستان‌ها، تلاشی را برای مهار آتش سوزی آغاز و دنبال کرده اند.

براساس این گزارش، دامنه حریق در این منطقه صعب العبور، گسترده است و روز گذشته نیز هلال احمر یک بالگرد برای تامین و انتقال نیرو، تجهیزات و آب به ارتفاعات، وارد صحنه کرده است.

همزمان با وقوع حریق در کوه سیاه که شهر‌های ارسنجان، مرودشت، سیدان و بخشی از شهرستان خرامه را در همجواری خود دارد، مناطقی از منابع طبیعی شرق فارس نیز دست به گریبان آتش سوزی شده‌اند.

منابع محلی اعلام کردند که محیط بانان و کارکنان منابع طبیعی، در اغلب نقاط استان فارس، اکنون با همراهی بسیج، نیروی انتظامی، گروه‌های محلی و تشکل‌های زیست محیطی، درگیر خاموش کردن حریق در نقاط مختلف فارس هستند.

روابط عمومی استانداری فارس نیز اعلام کرده است که هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر از شهرستان‌های مختلف برای اطفاء حریق در مراتع و جنگل‌های کوه صف، کوه سیاه و نقاط حائل بین سه شهرستان ارسنجان، مرودشت و پاسارگاد برای کمک به اطفاء حریق حضور دارند.

براساس این خبر، علیرغم وزش باد در منطقه، آتش حدود ۸۵ درصد از مناطق یاد شده مهار و اطفاء شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: