تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

واکسن آلمانی کرونا تنها ۴۸ درصد اثربخشی دارد

شرکت آلمانی «کیوروک» اعلام کرد:نتیجه نهایی آزمایش‌های بالینی واکسن کرونای این شرکت نشان داد که این واکسن در پیشگیری از ابتلا به کرونا ۴۸ درصد کارایی دارد که اندکی بهتر از کارایی ۴۷ درصدی نتایج آزمایش‌های اولیه این واکسن در ٢ هفته گذشته است.

کد خبر: ۹۸۶۷۸
۱۰:۴۲ - ۱۲ تير ۱۴۰۰

واکسن آلمانی کرونا با ۴۸ درصد اثربخشی

دیدارنیوز ـ به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، شرکت کیوروک در بیانیه‌ای رسمی تاکید کرد: واکسن ٢ دوزه این شرکت که از فناوری RNA پیام رسان استفاده می‌کند، ۴۸ درصد در پیشگیری از ابتلا به بیماری با دست کم یک علامت موثر بوده است.

بر این اساس، این میزان کارایی زیر میزان کارایی ۵۰ درصد مورد نیاز برخی تنظیم کنندگان و نیز میزان کارایی سایر واکسن‌های mRNA ساخته شده توسط شرکت‌های «فایزر-بایون تک» و «مُدرنا» بوده است که هر کدام در آزمایشات بالینی حدود ۹۵ درصداثربخشی را نشان می‌دهند.

با این حال شرکت داروسازی کیوروک متذکر شد که این واکسن در افراد ۱۸ تا ۶۰ ساله با ۵۳ درصد اثربخشی در برابر ابتلا به بیماری کرونا با هر نوع شدت در تمام ۱۵ گونه شناسایی شده این ویروس، همراه با ۷۷ درصد محافظت در برابر ابتلا به بیماری کرونا با شدت متوسط تا شدید و ۱۰۰ درصد محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ، تأثیر بیشتری را نشان داد.

این شرکت افزود که برخلاف واکسن‌های تأیید شده قبلی، آزمایش‌های واکسن این شرکت روی گونه‌های مختلف ویروس کرونا انجام شد از ۴۰ هزار نفری که در این آزمایش شرکت کردند، ۲۲۸ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شدند، اما بیماری تنها ۳٪ از آن‌ها به گونه اصلی کووید-۱۹ مرتبط بود.

شرکت داروسازی کیوروک اعلام کرد: در شرایط فعلی با یک محیط بطور فزاینده متنوع از گونه‌های کووید-۱۹ روبرو هستیم و با شیوع بسیار کمی از گونه اصلی ویروس کرونا، مطمئن هستیم که این مطالعه داده‌های بالینی را در زمینه تاثیر گونه‌های نوظهور بر کارایی واکسن ارایه می‌دهد.

گفتنی است: ویروس کرونا موسوم به «کووید۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد، نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد، اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

اولین بار، شرکت داروسازی فایزر آمریکا آبان ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد که به واکسن کرونا دست یافته و این واکسن تا ۹۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر عمل کرده است.

علاوه بر این کشور‌های زیادی همچون ایران، هند، روسیه، چین، انگلیس و کوبا وارد عرصه تولید واکسن کرونا شده اند و موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه کسب کرده اند. در حال حاضر در بسیاری از کشور‌ها واکسیناسیون علیه ویروس کووید ۱۹ در حال انجام است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: واکسن کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: