تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

کاهش رشد جمعیت تهران در ۵ سال اخیر/ زنگ خطر سالمندی برای پایتخت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از کاهش ۳۰ درصدی ولادت در بازه زمانی ابتدای سال ۹۵ تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

کد خبر: ۹۸۶۵۹
۰۹:۳۵ - ۱۲ تير ۱۴۰۰

کاهش رشد جمعیت تهران

دیدارنیوز ـ مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در تشریح آمار ولادت در استان تهران گفت: طبق آمار ثبت احوال در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۴۲ هزار و ۹۵۹ ولادت در استان تهران ثبت شده است. به این معنا که در هر ساعت ۱۶ تولد داشتیم. همچنین سن مادران در ۵۸ درصد ولادت‌ها در سال گذشته در استان تهران بالای ۳۰ سال بوده که بالا رفتن سن ازدواج و تاخیر در فرزندآوری را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به میزان فوتی‌ها در سال گذشته افزود: میزان فوتی‌ها در سال ۹۹ به‌طور میانگین هر ساعت ۹ فوتی بود که درمجموع گ در سال گذشته ۸۰ هزار و ۶۵۰ نفر از هموطنانمان را از دست دادیم. از این میزان فوتی ۵۷ درصد مردان و ۴۳ درصد زنان بودند و بیشترین گروه سنی فوت‌شدگان مربوط به افراد بالای ۶۵ سال بود.

وی درباره رشد طبیعی جمعیت طی سال‌های ۹۵ تا ۹۹ نیز اظهار کرد: رشد طبیعی جمعیت استان از ۱.۱۱ در سال ۹۵ به ۰.۴۵ در سال ۹۹ رسیده که این کاهش رشد طبیعی جمعیت، زنگ خطری برای سالمندی استان تهران در سال‌های آینده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: جمعیت ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: