تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

کشف جسد افسر آمریکایی شرکت کننده در عملیات ترور سپهبد سلیمانی

جسد جیمز سی ویلیس افسر نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی الودید قطر پیدا شده است.

کد خبر: ۹۸۵۸۴
۱۱:۱۷ - ۱۱ تير ۱۴۰۰

کشف جسد افسر آمریکایی شرکت کننده در عملیات ترور سپهبد سلیمانی

دیدارنیوز ـ پیشترسرویس‌های اطلاعاتی ایران ویلیس را در لیست افرادی که در ترور سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت داشتند، وارد کرده بودند.

خاطرنشان می‌شود که مرگ این سرهنگ دوم ۵۵ ساله نیروی هوایی با عملیات نظامی ارتباطی ندارد. در حال حاضر، شرایط مرگ در حال بررسی است. ویلیس فرماندهی اسکادران موسوم به اسب قرمز نیروی هوایی آمریکا را بر عهده داشت. وی برای پشتیبانی از عملیات نظامی ارتش آمریکا در قطر بود.

فرمانده افسرمتوفی، کلیفورد تونی گفت که همکاران سرهنگ دوم ویلیس از همه منابع برای کمک به خانواده، دوستان و واحد وی استفاده کردند. کلیفورد تونی تأکید کرد: "او عضوی با ارزش در تیم ما بود و دلم برای او بسیار تنگ خواهد شد. "

سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی، فرمانده فعلی نیروی قدس درماه ژانویه قول داد که از همه کسانی که در قتل سلیمانی دست داشتند انتقام بگیرد. وی تهدید کرده بود که آن‌ها حتی در خانه نمی‌توانند استراحت کنید و بعید نیست که دست انتقام آن‌ها را حتی در آنجا پیدا کند.

سپهبد قاسم سلیمانی (۲۰ اسفند ۱۳۳۵ – ۱۳ دی ۱۳۹۸) دومین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در ۱۳ دی ۱۳۹۸، هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد در طی عملیات آذرخش کبود به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، مورد حمله موشک پهپاد نظامی ارتش ایالات متحده قرار گرفت و به قتل رسید. او در طول جنگ ایران و عراق و پس از آن تا سال ۱۳۷۶، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. سپس، از سال ۱۳۷۶ تا زمان مرگ به‌عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: