تیتر امروز

علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران می‌گوید: مدیران سازمان تامین اجتماعی به ما قول داده‌اند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان با حقوق تیر واریز می‌شود.

کد خبر: ۹۸۴۸۴
۱۸:۴۹ - ۰۹ تير ۱۴۰۰

زمان پرداخت ما‌به‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان اعلام شد

دیدارنیوز: واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در حال حاانجام نشده و سازمان تامین اجتماعی زمان مشخصی را برای واریز آن اعلام نمی‌کند.

در فروردین امسال با اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مدیرعامل تامین اجتماعی حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با شرط داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

در این واریزی‌ها اشکالاتی رخ داد و حقوق برخی از آن‌ها کم واریز شد. این ایرادات تا حدی بود که سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد غیرحداقل‌بگیران در اردیبهشت حقوق بیشتری می‌گیرند و مابه‌التفاوت آن با فروردین را نیز دریافت می‌کنند. اما این مابه‌التفاوت نه تنها در اردیبهشت واریز نشد بلکه وعده واریز آن با حقوق خرداد نیز عملی نشد.

در این راستا علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این خصوص می‌گوید که سازمان تامین اجتماعی وعده داده بود که مابه‌التفاوت‌ها در خرداد واریز شود، اما به آن عمل نکرد.

او عنوان می‌کند که کانون بازنشستگان تهران و کانون عالی در حال پیگیری این موضوع هستند. او می‌گوید: مدیران سازمان تامین اجتماعی به ما قول داده‌اند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان با حقوق تیر واریز می‌شود. این ما‌به‌التفاوت به همه بازنشستگان داده نمی‌شود بلکه فقط غیرحداقلی‌بگیران این پول را می‌گیرند. یعنی کسانی که حقوقی بیشتر از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌گیرند در اردیبهشت امسال حقوقشان مجددا افزایش یافت و مابه‌التفاوت فروردین را در این ماه می‌گیرند.

رئیس کانون بازنشستگان تهران در ارتباط با افزایش مبلغ وام بازنشستگان گفت: «وام ضروری بازنشستگان کارگری از پنج میلیون تومان به هفت میلیون تومان افزایش یافته و همه‌ی مجوز‌های آن نیز صادر شده است. قرار است وام هفت میلیون تومانی از تیرماه پرداخت شود و اگر مشکلی نباشد، ثبت نام آن از ابتدای تیرماه آغاز خواهد شد.»

او توضیح می‌دهد: «امیدواریم مشکلات سایت و سامانه اینترنتی آن حل شود تا بازنشستگان بتوانند مراحل ثبت نام سایت را غیرحضوری و آنلاین انجام دهند.»

به گفته دهقان کیا، سهمیه این وام محدود است و قطعا همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمی‌توانند از آن بهره‌مند شوند، اما مشمولان دارای شرایط از تیرماه هفت میلیون تومان وام خواهند گرفت.

علاوه بر مواردیکه گفته شد با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی، پس از اعمال این ماده قانونی و افزایش مزایای جانبی سبب شد، دریافتی هیچ مستمری‌بگیری کمتر از ۱.۵ برابر مجموع پرداختی اسفند سال۱۳۹۹ نباشد.

در این راستا مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در تاریخ ۶ خرداد در نشست خبری در خصوص این متناسب‌سازی اعلام کرد: «برای ترمیم حقوق جامعه بازنشستگی کشور طی یک سال گذشته اقدامات ارزشمندی برای افزایش حقوق این جمعیت، متناسب‌سازی و همچنین همسان‌سازی انجام پذیرفت.»

منبع: حادثه 24
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
0
0
مسئولین محترم مگراصل متناسب سازی ۷۵درصدضریب ترقیب نبوده؟وربطی به مرحله دوم نداردوخدامیداندکه میبایست معوقه راازمرداد۹۹حساب کنید.مگراینکه شماتوجیهی برای عدم پرداخت داشته باشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
0
0
آقای دهقان کیا.شمابه ماتوضیح بدیدکه چرامعوقه نبایدازمرداد۹۹محاسبه شود؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
0
0
معوقه اززمان اجرایعنی مرداد۹۹میباشد.ازمسئولین محترم میخواهیم بخاطر خودشان حرف حق رابگویند.ماکه بجزخداونماینده هایمان کسی رانداریم.پس بخاطرخودتان وجداناحق رابگوئیدکه معوقه ماازمردادزمان تصویب قانون همسان سازی تصویب شد.خیرببینیدوبازنشسته های مظلوم تامین اجتماعی راتنهانگذارید
.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
0
0
اضافه حقوقدمارا چطور حساب کردید ما حق خودمان را میخواهیم لعنت به شما سالاری دروغگو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۱
0
0
سلام ببخشید مالتفاوت تیر ماه کی واریز میشه چقدر است چندم ب حساب میاد