تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...

گمانه‌زنی‌ها درباره اعضای تیم اقتصادی رئیسی نشان می‌دهد که ترکیب کابینه دولت جدید، طرفدار اقتصاد دولتی است.

کد خبر: ۹۸۰۹۳
۱۶:۴۱ - ۰۷ تير ۱۴۰۰

تیم اقتصادی ابراهیم رئیسی

دیدارنیوز - بسیاری می‌گویند کابینه ابراهیم رئیسی شباهت زیادی به کابینه محمود احمدی‌نژاد دارد. با این تفاوت که احتمالا او از افراد جوان نزدیک به طیف فکری خود هم در کابینه استفاده می‌کند.

محمد یاراحمدی، یکی از چهره‌های استارتاپی در توییتی اعلام کرده که «فرهاد رهبر، مسعود میرکاظمی، محمدرضا فاطمی امین، حجت عبدالملکی و یاسر جبرائیلی به‌عنوان اعضای کمیته تدوین برنامه اقتصادی دولت سیزدهم انتخاب شدند.»

تیم اقتصادی نزدیک به رئیسی معرفی شدند

گزینه‌هایی که در این توییت مطرح شده مدت‌هاست که به‌عنوان تیم اقتصادی نزدیک به رئیسی معرفی می‌شود؛ از جمله فرهاد رهبر.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از برخی چهره‌های مطلع نشان می‌دهد که فرهاد رهبر از چند ماه مانده به انتخابات، برنامه‌های اقتصادی ابراهیم رئیسی را آماده کرده و در چینش کابینه اقتصادی رئیسی نقش محوری دارد.

فرهاد رهبر

فرهاد رهبر، در انتخابات ۹۶ و ۱۴۰۰ در ستاد انتخابات رئیسی بود. او در سال ۹۴ هم مشاور اقتصادی ابراهیم رئیسی در آستان قدس بود. حالا گفته می‌شود که او مهره‌چین کابینه اقتصادی رئیسی است و احتمال دارد به سازمان برنامه و بودجه برود.

مسعود میرکاظمی

مسعود میرکاظمی، دیگر چهره اقتصادی است که پیش از این وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد بود که در نهایت از این وزارتخانه برکنار شد. اما او اکنون در کابینه رئیسی یکی از گزینه‌های اصلی وزارت نفت است.

حجت عبدالملکی

حجت عبدالملکی، دیگر چهره اقتصادی است که از او در کابینه رئیسی یاد می‌شود و برخی می‌گویند ممکن است وزارت اقتصاد و دارایی به او برسد. عبدالملکی استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق است. او سال ۸۵ تا ۸۸ مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی و نماینده ایران در اجلاس بین المللی بانک جهانی بوده است. او هم از چهره‌های نزدیک به اصولگرایان است و دیدگاه‌های اقتصادی‌اش به سمت اقتصاد دولتی است.

رضا فاطمی امین

رضا فاطمی امین گزینه دیگری است که پیش از این در آستان قدس رضوی هم فعال بوده است. او در دانشگاه فردوسی مشهد الکترونیک خوانده و دکتری مدیریت راهبردی دانش دارد. پیش از این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی بوده است. آخرین سمت او قائم مقام آستان قدس رضوی است و احتمالا با این پیشینه او به وزارت صمت می‌رود.

یاسر جبرائیلی

نفر پنجم، یاسر جبرائیلی است. او متولد ۶۳ است و اکنون رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام است. خودش خود را محقق اقتصاد سیاسی معرف می‌کند. یاسر جبرائیلی منتقد برجام و پیوستن به اف‌ای تی اف است.

هر پنج گزینه مطرح شده برای تدوین برنامه‌های اقتصادی دولت رئیسی، چهره‌های طرفدار اقتصاد دولتی و مخالف اقتصاد بازار هستند.

حالا باید دید اگر تدوین برنامه‌ها دست این تیم باشد، فضای اقتصاد به چه سمتی می‌رود و نهاد‌های تعزیراتی چقدر قدرت می‌گیرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: